FSE M, czyli "pierwszy polski elektryczny samochód dostawczy". Część pieniędzy na produkcję będzie zbierana przez Internet

Jeżeli na zdjęciach widzicie Fiata Doblo, to nie macie problemu ze wzrokiem. Polski elektryczny dostawczak FSE M powstał właśnie na jego bazie. Fabryka Samochodów Elektrycznych zakłada, że do końca 2025 r. znajdzie 10 000 chętnych na swój nowy projekt. Najpierw chce jednak zebrać pieniądze na produkcję.

Fabryka Samochodów Elektrycznych powraca z kolejnym projektem. Ponad dwa lata temu o firmie powołanej przez Thomasa Hajka, byłego menedżera Fiata i Mazdy, było bardzo głośno, bo FSE zapowiadało wprowadzenie do sprzedaży polskiego samochodu elektrycznego. Wtedy również nadwozie i wnętrze zapożyczono z Fiata, ale znacznie mniejszego - miejskiego 500. Elektryczny napęd FSE 01 (tak nazwano projekt) miał "prawie w całości pochodzić od polskich dostawców". Miejskiego elektryka planowano montować w fabryce w Bielsku-Białej.

>>>TRWA PLEBISCYT THE BEST OF MOTO. ZAGŁOSUJ NA SAMOCHÓD ROKU MOTO.PL I WYGRAJ NOWĄ HONDĘ CIVIC <<<

FSE M - polski dostawczak na prąd

FSE 01 nie wszedł do produkcji, ale Fabryka Samochodów Elektrycznych ma już inny pomysł. Teraz na warsztat wzięto Fiata Doblo i zaprezentowano "pierwszy polski elektryczny samochód dostawczy". Tak o swoim nowym projekcie mówi Thomas Hajek:

W dobie szybkiego rozwoju aglomeracji i narastającego problemu smogu europejskie miasta zaczynają wprowadzać zakaz poruszania się pojazdami spalinowymi po ich śródmieściach, na korzyść bezemisyjnych środków transportu. To zielone światło dla naszego projektu, który skupia się na rynku wykazującym potencjał dynamicznego wzrostu, jakim jest produkcja i sprzedaż lekkich, elektrycznych pojazdów dostawczych.

Pojazd FSE M będzie oferowany w czterech różnych rozmiarach, z przestrzenią ładunkową od 3,4 m3 do 4,6 m3 i ładownością do 600 kg. Napędzany będzie silnikiem elektrycznym, ale nie jesteśmy w stanie podać wam żadnych szczegółów technicznych. FSE skupia się na razie na innych stronach swojego projektu.

FSE MFSE M fot. FSE

Ambitne plany Fabryki Samochodów Elektrycznych

Firma zapowiada, że do FSE M dołączą dwa nowe modele: mniejszy S oraz większy L. Docelowo w ofercie ma się znaleźć ponad 10 wersji pojazdów elektrycznych o ładowności od 235 kg do ponad 1000 kg i pojemności załadunkowej od 1 m3 do 15 m3. Ma to być najbardziej kompletna gama pojazdów na rynku lekkich samochodów dostawczych w Europie. A przynajmniej tak zapowiada FSE w swoim komunikacie.

Do 2020 r. na rynek mają być wprowadzone trzy modele samochodów dostawczych. FSE zakłada, że do 2025 r. znajdzie 10 000 nabywców na swoje auta.

Skąd wziąć na to wszystko pieniądze?

W oficjalnej informacji prasowej możemy przeczytać, że projekt FSE jest finansowany ze środków prywatnych, z kapitałem od inwestorów z Polski, Niemiec oraz Hiszpanii. Jednak, żeby FSE M rzeczywiście wszedł do produkcji i zaczął podbijać europejskie miasta będzie potrzeba znacznie więcej pieniędzy, a te firma chce znaleźć w Internecie. Niedługo ruszy kampania crowdfundingowa. Pierwsza z wielu. FSE chce w niej zebrać milion złotych.

W rundzie zalążkowej chcemy zebrać 1 milion zł, aby wesprzeć uruchomienie produkcji oraz sprzedaży naszego pierwszego elektrycznego samochodu dostawczego i wzmocnić pozycję finansową dla dalszego rozwoju. W dłuższej perspektywie planujemy upublicznienie spółki, co umożliwi efektywne wyjście z inwestycji dla inwestorów crowdfundingowych.

FSE MFSE M fot. FSE

FSE M to kolejny projekt polskiego samochodu elektrycznego, o którym jest głośno w ostatnim czasie. Waszym zdaniem mały e-dostawczak z Bielska-Białej ma szansę na rynkowy sukces czy podzieli los innych projektów? Dajcie nam znać w komentarzach i sondażu poniżej. Jesteśmy bardzo ciekawi waszej opinii.

Czy Twoim zdaniem projekt FSE M ma szanse na wejście do produkcji seryjnej?
Więcej o:
Komentarze (43)
FSE M, czyli "pierwszy polski elektryczny samochód dostawczy". Część pieniędzy na produkcję będzie zbierana przez Internet
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • supermarjan

  Oceniono 24 razy 18

  sruby nakrętki, kondony dętki
  farby lakiery damskie cfetery
  dotacje na e motoryzacje!
  skupuje!!!

 • Gość: olo

  Oceniono 21 razy 15

  Jest przecudowny. Od garnka sobie odejmę żeby osiągnął sukces jeszcze w tym milenium.

 • Gość: Laik404

  Oceniono 18 razy 12

  Za JEDEN milion uruchomić produkcję i sprzedaż??????????????????????????

  Blachy klepać młotkiem a sieć sprzedaży (np europejskiej) oprzeć na poczcie pantoflowej???

  To pewnie know-how serwisu będzie głuchy telefon...

  Takie gospodarcze majstersztyki to tylko w państwie Pisu !

 • remo29

  Oceniono 15 razy 11

  Dejcie Januszowi milion, Janusz ze szwagrem mejk polisz samochody grejt kurła egejn.

 • Gość: klm

  Oceniono 15 razy 11

  no coś takiego... a Dyson zrezygnował mimo, że już miał opracowany samochód - widać facet nie czuje trendów...
  swoją drogą, ile sztuk Arrinery już wyprodukowano?

 • Gość: Szymon

  Oceniono 9 razy 7

  Lowienie leszczy rozpoczete, kto sie prosi do haczyka. Mimo wszystko w Amber Gold byli bardziej profesjonalni.

 • Gość: wieh

  Oceniono 11 razy 7

  powtórzy sukces syreny 110.

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 4 razy 4

  Kiedy wreszcie wstaniemy z kolan i zrobimy całkowicie polską konstrukcję bazującą na naszej myśli technologicznej wykorzystującej już nasze doświadczenia z wcześniejszych polskich aut elektrycznych i wykorzystując to dziedzictwo stworzyć nowy, oldskulowy Stal 258.
  Gwarantuję że cały Świat zastygnie w momencie prezentacji, a szczęki wszystkim opadną do samej ziemi. A Prezes popłacze się z zachwytu i nostalgii.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX