Skoda Citigo-e iV - mały elektryk z zasięgiem 265 km. Co już wiemy o elektrycznym Citigo?

Filip Trusz
Skoda Citigo-e iV to pierwszy w historii elektryczny samochód Skody, który nie jest konceptem. Citigo-e iV wprowadza markę w nową, elektryczną erę.

Skoda Citigo-e iV będzie napędzana małym silnikiem elekrycznym, który znamy z VW e-uPa!. Ma 82 KM mocy i 210 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Trochę inne są baterie, które w Skodzie Citigo-e iV mają 36,8 kWh pojemności.

Zasięg Skody Citigo-e iV

Zasięg Skody Citigo-e iV to 265 km na jednym ładowaniu, co zmierzono zgodnie z WLTP. Ładowanie elektrycznej Skody Citigo potrwa:

 • 1 godzinę przy użyciu szybkiej ładowarki 40 kW (0-80 proc.)
 • 4 godziny 8 minut przy użyciu ładowarki 7,2 kW (0-80 proc.)
 • 12 godzin 37 minut przy użyciu zwykłego gniazdka (0-100 proc.)

Skoda Citigo-e iVSkoda Citigo-e iV fot. Skoda

Osiągi Skody Citigo-e iV

Mała elektryczna Skoda rozpędzi się do 100 km/h w 12,5 sekundy. Prędkość maksymalna to 130 km/h. Czesi podali też, że przyspieszenie od 60 do 100 km/h zajmie Citigo e-iV 7,6 sekundy.

Wyposażenie Skody Citigo-e iV

Skoda Citigo-e iV ma być dostępna w dwóch wersjach wyposażenia, Ambition oraz Style. Citigo-e iV zaoferuje bogate wyposażenie. To m.in. tapicerka ze skórzanymi elementami, automatyczna klimatyzacja Climatronic, radio Swing II, stację dokującą do telefonu Move&Fun, nowe wskaźniki przed oczami kierowcy, ogrzewane i elektrycznie sterowane lusterka oraz nowoczesne systemy bezpieczeństwa z Lane Assist w standardzie.

Na polskie ceny elektrycznej Skody Citigo musimy jeszcze poczekać. VW e-up! w Polsce kosztuje 101 790 zł. Skoda Citigo-e iV ma wyjechać na drogi jeszcze w tym roku. Oprócz niej w Bratysławie zaprezentowano także nową Skodę Superb.

Skoda Citigo-e iVSkoda Citigo-e iV fot. Skoda

Więcej o:
Komentarze (9)
Skoda Citigo-e iV - mały elektryk z zasięgiem 265 km. Co już wiemy o elektrycznym Citigo?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • stemp10

  Oceniono 13 razy 11

  Jeżeli cena będzie oscylować pod 100 tys to w Polsce będzie to tylko eksponat muzealny

 • Gość: Jonx

  Oceniono 9 razy 7

  Benzynowy Citigo kosztuje od 37200 zł brutto. Koszt akumulatorów za 1kWh to ok $200 - zróbmy razy 4zł dla ułatwienia - czyli 800 zł za 1kWk. Pojemność akumulatorów ok. 20 kWh (jak ma e-up) to nam daje cenę 16 000 zł za akumulatory, plus cena samochodu (nie uwzględniam mniejszego kosztu silnika elektrycznego niż spalinowego i skrzyni begów) czyli 53 200 zł za samochód elektryczny - jeśli będzie drożej to znaczy, że bezczelnie robią ludzi w wała ... ;)

 • stalowy_jez

  Oceniono 6 razy 6

  265 km... a da sie przerobic na gaz?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX