Tesla sprzedaje w Europie więcej samochodów niż Lexus

Wszystko wskazuje na to, że Lexus będzie musiał uznać wyższość Tesli na rynku europejskim. Najnowsze prognozy wskazują na to, że amerykański producent samochodów elektrycznych zanotuje rekordową sprzedaż.

Według danych dostarczonych przez ACEA, Lexus sprzedał we wrześniu zaledwie 4837 egzemplarzy samochodów (spadek o 10,7 proc. w porównaniu z tym samym okresem w roku poprzednim), a licząc od początku roku znalazł nabywców na 31 714 pojazdów.

Jeden z analityków rynku motoryzacyjnego, Matthias Schmidt, poinformował o wzroście sprzedaży Tesli w ostatnim miesiącu trzeciego kwartału. To oznacza, że amerykańska marka przeskoczy w rankingu miesięcznym japoński koncern, ale w skali całorocznej brakuje jej jeszcze ok. 10 tys. samochodów do konkurenta z Azji.

Pozycję Tesli może wzmocnić Model 3, który jeszcze nie jest dostępny w Europie, ale cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Ten samochód może sprawić, że przyszłość motoryzacji wcale nie należy do hybryd, jak mówi Toyota, tylko do samochodów elektrycznych.

Więcej o:
Komentarze (4)
Tesla sprzedaje w Europie więcej samochodów niż Lexus
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Dominik Fatek

  Oceniono 1 raz 1

  Eeeee tam
  Juz za rok elektryczna limuzyna!
  FSO lech zdech 2011

 • japka_putina

  Oceniono 4 razy -2

  Rynek europejski, to mniej więcej 14,5 milionów samochodów rocznie. Gdyby Tesla miała sprzedać do końca roku w Europie 35 tysięcy samochodów, to jej udział w rynku wyniósłby 0,24%. Przeciętna cena samochodu sprzedawanego w Europie ze wszystkimi podatkami nie przekracza 30 tysięcy euro, przeciętna cena hybrydy nie przekracza 40 tysięcy euro, podczas gdy najtańsza wersja M3 dostępna w USA kosztuje tam 46 tysięcy dolarów. Z takimi udziałami i cenami trendów się nie dyktuje. Do tego sprzedaż Tesli mierzyć wynikiem miesiąca może tylko ignorant, jak nasz redaktorek, który najwyraźniej nie wie, że sprzedaż Tesli jest najbardziej niestabilna ze wszystkich marek, nawet jej liczenie w okresie kilku miesięcy niewiele mówi o przyszłości. Wklejam dane za 5 miesięcy tego roku (akurat takie miałem przed nosem):
  May YTD y/y sales changes:
  Norway +94%
  Netherlands +71%
  Austria -51%
  Germany -37%
  Switzerland: -33%
  Belgium -25%
  Sweden -20%
  UK -14% (est.)
  France -1%

 • Gość: trałmon

  Oceniono 6 razy -2

  dalej czytajcie tą lewacko niemiecką agore
  to za pare lat jak dowiecie sie przez przypadek prawdy ( albo i nie (
  że byliście idiotami wierząc w to

 • Gość: Ghj

  Oceniono 6 razy -4

  Skąd tylu samobójców? Kilkanaście aut Tesli rocznie płonie bez powodu a ci to kupują... Im bogatszy tym glupszy. Swoją drogą Tesla jest technicznie autem z lat 90.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX