Uber zapłaci więcej kierowcom aut elektrycznych

Uber przygotowuje podwyżki dla kierowców samochodów elektrycznych. To część programu pilotażowego, którego celem jest zrealizowanie co najmniej 5 mln bezemisyjnych przejazdów.

Nowy program ma być zachętą dla kierowców współpracujących z Uberem – firma liczy, że porzucą pojazdy spalinowe na rzecz samochodów z napędem elektrycznym. Kilka dni temu w USA i Kanadzie ruszył program pilotażowy, który przewiduje dodatkowe funkcjonalności przeznaczone dla kierowców takich samochodów.

Uber rozpocznie współpracę z organizacjami pozarządowymi i naukowcami, w ramach której będą prowadzone badania nad tym, jak Uber może się przyczynić w upowszechnianiu takich pojazdów. Przedstawiciele amerykańskiej firmy sugerują, że Uber chce być bardziej przyjazny środowisku.

Podwyżki dla kierowców aut elektrycznych współpracujących z Uberem będą się różnić w zależności od lokalizacji. Tylko w zeszłym roku Uber wykonał na terenie USA i Kanady prawie 4 mln przejazdów z wykorzystaniem samochodów elektrycznych.

Więcej o:
Komentarze (13)
Uber i samochody elektryczne
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Batek

  0

  ceny paliwa rosna przez trumpa, ale orlen zaraz wprowadzi wszedzie ladowarki dla aut elektrycznych i bedzie mozna to olac

 • Gość: Kaska

  0

  zydzi znowy zrobili nam podwyzke cen benzyny

 • Gość: git

  0

  przez niego wszystko rosnie na stacjach zachodnich

 • Gość: Zigy

  0

  Kto by pomyślał, że tak diametralnie może się zmienić cena paliwa na stacjach. Szok w oczy pali. Wszystkie zagraniczne podnosza ceny. tylko nasi staraja sie trzymac

 • Gość: gts

  0

  Wiedziałam, że przemysł naftowy w Wenezueli prędzej czy później dobiegnie załamania.

 • Gość: MarianoI

  0

  Jak cena paliwa tak szybko poszła w górę to możliwe że tak samo szybko spadnie.

 • Gość: wwwa

  0

  polski rzad walczy z podwyzkami paliw, ale amerykanie winduja je na potege! w koncu to oni zarabiaja na lupkach!

 • Gość: anty

  0

  dobrze że temat opłaty emisyjnej wciąż się rozwija, dzięki temu w najbliższym czasie w końcu odetchniemy czystym powietrzem !

 • Gość: git

  0

  chcecie miec czyste powietrze, bez smogu to sie cieszcie ze paliwo drozeje przez trumpa i arabow co sie na nim odgrywaja

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX