Szef Mitsubishi Electric: "Auta elektryczne będą tańsze niż benzynowe"

Japońska marka dołączyła niedawno do aliansu Nissan-Renault. Szef Mitsubishi Electric w rozmowie z dziennikarzami podkreślił, że samochody elektryczne będą niebawem tańsze od spalinowych.

W ramach aliansu Mitsubishi Electric zajmie się produkcją przetwornic i silników przyszłości. Największym kosztem w przypadku samochodów elektrycznych są akumulatory, ale w ostatnich latach ceny baterii gwałtownie maleją.

Masaki Sakuyama, prezes Mitsubishi Electric uważa, że do momentu równości pomiędzy platformami elektrycznymi i spalinowymi nie jest już daleko. Na pytanie, czy pojazdy elektryczne będą tańsze od tych zasilanych konwencjonalnie odpowiada twierdząco, dodając „pewnego dnia”, ale nie podając żadnej konkretnej daty. Można się spodziewać, że ten moment nie nastąpi zbyt szybko. Wszystko zależy od technologii produkcji baterii.

ZOBACZ TAKŻE: Ile za najnowsze Mitsubishi? Znamy ceny Eclipse Cross

Mitsubishi Electric to spółka zajmująca się technologiami przyszłości. Firma nie jest już bezpośrednio związana z Mitsubishi Motors. Od momentu połączenia trzech koncernów znajduje się pod kontrolą Nissana, ale nadal dostarcza rozwiązania elektryczne dla Mitsubishi.

Czy twoim zdaniem samochody elektryczne to chwilowy trend czy przyszłość motoryzacji?
Więcej o:
Komentarze (4)
Ile będą kosztowały samochody elektryczne?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • liczbynieklamia

    Oceniono 7 razy 5

    Nie będą tańsze, a co najwyżej tańsze w produkcji. Obcinanie cylindrów, zamiana części metalowych na plastikowe i inne operacje nie spowodowały obniżki ceny samochodów. Przejście na elektryczność również.

  • Gość: jao

    0

    Wszystko zależy czy chcesz samochód do jeżdżenia czy dla szpanu. Jeżeli to pierwsze to będą znacznie tańsze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX