Skoda i bezpieczeństwo, czyli jakie systemy wspierające kierowcę znajdziemy w autach tej marki?

Redakcja
12.12.2019 09:35
A A A
Skoda Safety

Skoda Safety (Skoda)

autor
open-image
Wszystkie modele Skody wyposażone są w zaawansowane systemy bezpieczeństwa, które wspierają kierowcę w codziennej jeździe. Jak się nazywają i w jaki sposób funkcjonują? Sprawdźcie sami!
  • Front Assist, czyli mały „anioł stróż”

   System Front Assist jest standardowym wyposażeniem niemal wszystkich modeli Skody, gdyż nie znajdziemy go jedynie w Citigo-e. Układ ten ostrzega o potencjalnym zagrożeniu, a w sytuacji awaryjnej inicjuje hamowanie. Co więcej, bardziej zaawansowana wersja tego rozwiązania wykrywa także pieszych. Dzięki zastosowaniu Front Assist liczba typowych miejskich zdarzeń drogowych, takich jak najechanie na tył poprzedzającego auta, jest zdecydowanie zredukowana.
   SPRAWDŹ OFERTĘ
  • Lane Assist - trzymaj się swojego toru jazdy

   Każdemu zdarza się rozproszyć na kilka sekund. W takiej sytuacji łatwo jest opuścić nasz pas ruchu. System Lane Assist reaguje na najeżdżanie na linie, informując kierowcę i delikatnie ingerując w prowadzenie - nakierowuje na właściwy tor jazdy. Niezamierzone opuszczenie właściwej nitki jest łatwiejsze do wychwycenia, co przydaje się w krytycznych sytuacjach. Oczywiście gdy używamy kierunkowskazów system rozumie nasze intencje i nie blokuje żadnego manewru.
   SPRAWDŹ OFERTĘ
  • Aktywny tempomat = spokój w trasie

   Aktywny tempomat wykorzystuje zamontowany z przodu radar, który mierzy odległość od poprzedzającego samochodu. Kierowca może narzucić odległość, którą pojazd ma automatycznie utrzymywać. Wybierając prędkość nie musimy martwić się o hamowanie czy przyspieszanie - samochód robi to za nas. Układ współpracuje ze wspomnianym Lane Assist, co znacznie zwiększa komfort podróżowania po każdym rodzaju dróg - od tych węższych, aż po autostrady.
   SPRAWDŹ OFERTĘ
  • Travel Assist - już nigdy nie przegapisz znaku ograniczenia prędkości

   System Travel Assist wykorzystuje kamerę zamocowaną pod przednią szybą. Jej zadaniem jest czytanie mijanych znaków drogowych, zwłaszcza tych z ograniczeniem prędkości. Odpowiednie komunikaty przekazywane są następnie na ekranie zegarów lub na wyświetlaczu systemu multimedialnego przy nawigacji. Co więcej, Travel Assist w nowym Superbie współpracuje z tempomatem, dzięki czemu auto automatycznie zwalnia i przyspiesza w zależności od wskazań na danym odcinku.
   SPRAWDŹ OFERTĘ
  • Park Assist - I nie przejmujesz się parkowaniem

   To rozwiązanie docenią Ci, którzy często parkują. Park Assist skanuje przestrzeń wokół samochodu, poszukując odpowiedniego miejsca postojowego. System działa do 40 km/h, więc nie tamujemy ruchu korzystając z tego systemu. Park Assist informuje o znalezionym miejscu i sygnalizuje tylko konieczność wciskania gazu lub hamulca. Elektronika przejmuje tutaj władzę i samoczynnie wprowadza auto w miejsce prostopadłe lub równoległe.
   SPRAWDŹ OFERTĘ
autor

*** ***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.

Więcej o: