Skoda Scala - kusi atrakcyjnym designem i bogatym wyposażeniem

Redakcja
02.10.2018 13:55
A A A
Skoda Scala

Skoda Scala (fot. Skoda)

autor
open-image
Ofensywa Skody trwa w najlepsze. Po nowoczesnych SUV-ach nadszedł czas na premierę w niezwykle ważnym segmencie kompaktowym. Skoda Scala kusi nie tylko atrakcyjnym designem, lecz również bogatym wyposażeniem. Prześwietlamy ofertę.
  • Dynamika i bezpieczeństwo

   Skoda, Scala,
   SPRAWDŹ CENĘ
   Skoda Scala pojawi się w salonach sprzedaży lada dzień. Najnowszy w gamie samochód ma szereg atrybutów. Nad bezpieczeństwem pasażerów czuwa wytrzymała konstrukcja i garść elektronicznych systemów. Skoda autonomicznie wyhamuje przed przeszkodą, utrzyma się w pasie ruchu i pomoże wyjechać z ciasnego miejsca parkingowego. Jest też dynamiczna - 150-konny silnik TSI gwarantuje przyspieszenie do setki na poziomie 8,2 sekundy. Gamę uzupełni później sportowa odmiana RS.

   Każdy z wersji silnikowych występuje w trzech stopniach wyposażenia. Każdą można wzbogacić dodatkami z długiej listy lub zdecydować się na rozsądnie wyceniony pakiet obejmujący wiele udogodnień.
  • Za to nie musisz dopłacać

   Skoda, Scala,
   SPRAWDŹ CENĘ
   Jak na kompaktową premierę przystało, na pokładzie Scali znajdziemy mnóstwo systemów podnoszących komfort codziennej eksploatacji. Na liście standardowego wyposażenia są między innymi:

   - Bluetooth
   - Radio z 6,5-calowym ekranem dotykowym
   - Elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka boczne
   - EASY LIGHT ASSIST - czujnik zmierzchu (Coming/Leaving Home)
   - LANE ASSIST - asystent pasa ruchu
   - Reflektory LED BASIC z przodu
  • Za co warto dopłacić?

   Skoda, Scala,
   SPRAWDŹ CENĘ
   Polityka Skody opiera się na szerokiej możliwości personalizacji. Mimo wielu udogodnień w standardzie, klient może swobodnie konfigurować wybrany egzemplarz i korzystać z dobrodziejstwa inwentarza. Opcji jest naprawdę wiele. Niektóre z nich dostępne były do niedawna jedynie w autach z metką premium. Pośród najciekawszych gadżetów znajdziemy:

   - SIDE ASSIST (funkcja monitorowania martwego pola w lusterkach) z REAR TRAFFIC ALERT (funkcja wspomagania wyjazdu z miejsca parkingowego)

   - SPORT CHASSIS CONTROL - zawieszenie obniżone o 15 mm, zawiera wybór trybu jazdy

   - Reflektory przednie FULL LED z funkcją adaptacji świateł AFS

   - Elektrycznie sterowany fotel kierowcy

   - PARK ASSIST - system autonomicznego wspomagania parkowania

   - Aktywny tempomat działający do prędkości 210 km/h

   Lista dodatków może przyprawić o zawrót głowy. Poza elektronicznymi gadżetami, Skoda oferuje wiele akcesoriów podnoszących funkcjonalność i możliwości przewozowe. Warto też poświęcić chwilę na dobór odpowiednich kolorów i kontrastujących z lakierem elementów.
autor

** ***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.