Kandydat w plebiscycie The Best of Moto.pl - SKODA Fabia

SKODA Fabia to najlepiej sprzedający się samochód w Polsce w zeszłym roku. W plebiscycie The Best of Moto.pl nie mogło więc zabraknąć najnowszego wcielenia bestsellera. To mocny kandydat w kategorii "auto miejskie".

Polskie rankingi sprzedaży zeszłego roku zdominowały dwa samochody SKODY - kompaktowa OCTAVIA i miejska FABIA. I to właśnie FABIA okazała się numerem 1, w tym roku również znajduje się w ścisłej czołówce bestsellerów nad Wisłą. Nic więc dziwnego, że FABIA walczy w plebiscycie The Best of Moto.pl o tytuł Samochodu Roku w kategorii "auto miejskie". Zwłaszcza, że na drogach pojawiła się niedawno nowa FABIA.

Nowa SKODA FABIA - odświeżony wygląd

Po raz pierwszy w historii FABIA dostępna jest z przednimi i tylnymi światłami wykonanymi w technologii LED. To dzięki nim już na pierwszy rzut oka wiadomo, że mamy do czynienia z najnowszą odsłoną modelu. Lekko przeprojektowano także grill i zderzaki. Do tego dodano nowe lakiery i felgi,  w ofercie pojawiły się nawet 18-calowe obręcze.

SKODA skupiła się na unowocześnieniu modelu i trzeba przyznać, że Fabia wciąż prezentuje się bardzo dobrze. Zwłaszcza w jednym z jasnych, jaskrawych kolorów. Pakiet poprawek zafundowano również topowej odmianie Monte Carlo.

Nowa SKODA FABIA walczy o tytuł Miejskiego Samochodu Roku możesz na nią zagłosować w tym miejscu

Skoda Fabia 2018Skoda Fabia 2018 fot. Skoda

Nowa SKODA FABIA - zmiany we wnętrzu

Przy okazji modernizacji FABII postanowiono urozmaicić wnętrze. Główne zmiany dotyczą przede wszystkim obić foteli oraz ich wykończenia. W wersji Style mamy między innymi białe przeszycia siedzeń oraz połączenie dwóch materiałów na jego bokach. Dodatkowo pojawiło się przeszycie na materiałowej części wykończenia boczków drzwi. Ucieszą się również pasażerowie podróżujący z tyłu. Do ich dyspozycji są dwa dodatkowe złącza USB.

Oprócz portów USB z nowych rozwiązań Simply Clever możemy wymienić jeszcze uchwyty na tablet na zagłówkach czy latarkę LED w bagażniku.

Do nowej FABII można teraz zamówić systemy do tej pory dostępne w wyższych segmentach. Na liście dostępnych opcji znaleźć można m.in.: BLIND SPOT DETECTION (funkcję monitorowania martwego pola w lusterkach) i REAR TRAFFIC ALERT (funkcję wspomagania wyjazdu z miejsca parkingowego). Ekran systemu infotainment SWING został powiększony - ma teraz przekątną 6,5 cala.

Skoda Fabia 2018Skoda Fabia 2018 fot. Skoda

Nowa SKODA FABIA - jednostki napędowe

Oferta silnikowa odświeżonej SKODY FABII zawiera cztery trzycylindrowe jednostki o pojemności 1.0 l. Wszystkie spełniają najnowsze normy emisji. Wolnossące silniki MPI z wtryskiem pośrednim oferowane są w dwóch wariantach mocy: 60 KM i 75 KM. Turbodoładowane silniki TSI z bezpośrednim wtryskiem mają 95 KM i 110 KM. Najmocniejszy wariant dostępny jest z siedmiostopniową przekładnią automatyczną DSG.

Z oferty zniknęły jednostki wysokoprężne, które w Polsce cieszyły się znikomym zainteresowaniem.

Swój głos na nową SKODĘ FABIĘ w kategorii "auto miejskie" plebiscytu The Best of Moto.pl możesz w tym miejscu

Skoda Fabia 2018Skoda Fabia 2018 fot. Skoda

Bogate wyposażenie już w standardzie

Nowa SKODA FABIA już w standardzie oferuje bogate wyposażenie. Oto najciekawsze elementy wyposażenia bazowej FABII ACTIVE:

  • EASY LIGHT ASSIST czujnik zmierzchu
  • MULTICOLLISION BRAKE - hamulec antykolizyjny
  • Klimatyzacja manualna
  • Uchwyty ISOFIX na zewnętrznych miejscach tylnej kanapy
  • Wspomaganie kierownicy
  • Zdalnie sterowany centralny zamek
  • Fotel kierowcy z regulacją wysokości
  • HILL HOLD CONTROL system wspomagania ruszania pod wzniesienia

W polskim cenniku znajdziemy jeszcze FABIĘ w odmianach: AMBITION, STYLE oraz MONTE CARLO.

Skoda Fabia 2018Skoda Fabia 2018 fot. Skoda

W plebiscycie The Best of Moto.pl nowa SKODA FABIA rywalizuje w mocno obsadzonej kategorii "auto miejskie". FABIA jest jednym z faworytów do miana Samochodu Roku. Wciąż zachwyca walorami praktycznymi, jest bardzo dobrze wyceniona, a tegoroczny facelifting przyniósł FABII wiele ważnych nowości.

Kategorię "auto miejskie" plebiscytu The Best of Moto.pl znajdziesz w tym miejscu

Partnerem materiału jest SKODA

Więcej o: