Kandydat w plebiscycie The Best of Moto.pl - nowa Honda CR-V

Nowa Honda CR-V to jedna z najważniejszych premier tego roku. Prekursor gatunku SUV doczekał się zupełnie nowej, pod wieloma względami rewolucyjnej generacji. W plebiscycie The Best of Moto.pl będzie mocnym kandydatem w kategorii "Samochód uniwersalny".

W ostatnich latach w motoryzacji obserwujemy szalony wzrost popularności SUV-ów i crossoverów. Jednym z samochodów, który zdefiniował ten segment jest Honda CR-V. Japoński SUV pojawił się na rynku już w 1995 r. i z miejsca stał się bestsellerem. Honda CR-V praktycznie co roku melduje się w dziesiątce największych hitów sprzedaży na całym świecie.

Piąta generacja nowej Hondy CR-V gotowa na podbój rynku

Najnowsza generacja podąża ścieżką wytyczoną przez poprzedników - to wzór praktycznego i rodzinnego SUV-a. Piąte wcielenie CR-V zmieniło dość mocno wygląd. Nadwozie nabrało ostrzejszych, bardziej dynamicznych kształtów, pojawiły się przemodelowane zderzaki, masywniejsze nadkola i nowoczesne reflektory LED.

Nowa Honda CR-VNowa Honda CR-V fot. Honda

Choć wymiary zewnętrzne zmieniły się nieznacznie, to nowa Honda CR-V imponuje  przestrzenią we wnętrzu. Na tylnej kanapie podróżuje się bardzo wygodnie. - nikt nie będzie narzekał na brak miejsca na nogi ani nad głową. Przestronne wnętrze to zasługa zwiększonego rozstawu osi (+30 mm) i poszerzenia nadwozia przy zachowaniu długości poprzednika.

Co ważne, tunel środkowy jest symboliczny, pośrodku może więc jechać nie tylko dziecko. Jeżeli jedziemy bez trzeciej osoby, to docenimy miękki podłokietnik z dwoma uchwytami na kubki. Kolejny plus to dwa wyjścia USB (obsługują szybkie ładowanie, 2,5 A) oraz duże kieszenie w drzwiach. Wszystko to sprawia, że dłuższe podróże nową Hondą CR-V będą sprawiać przyjemność wszystkim pasażerom.

Nowa Honda CR-VNowa Honda CR-V fot. Honda

A jak już jesteśmy przy dłuższych rodzinnych wypadach, to warto nadmienić, że bagażnik pomieści znakomite 561 l. Podłoga bagażnika jest teraz szersza o 160 mm i dłuższa o 250 mm. Klapę można otworzyć ruchem stopy pod zderzakiem, a tylne fotele złożyć jednym ruchem.

Swój głos na nową Hondę CR-V możesz oddać w tym miejscu: The Best of Moto.pl - Samochód uniwersalny.

Honda CR-V 2018Honda CR-V 2018 fot. Honda

Honda CR-V nie zawodzi również z przodu. Kieszenie w drzwiach pomieszczą półtoralitrowe butelki, uchwyty na kubki - dwie duże kawy, a ogromny schowek (dostępne są trzy różne ustawienia) w podłokietniku - nawet laptopa lub damską torebkę.

Co ciekawe, nowa Honda CR-V, po raz pierwszy, dostępna jest także w wersji siedmiomiejscowej. Inżynierowie postarali się, aby zapewnić pasażerom ostatniego rzędu dużo przestrzeni, a także łatwy dostęp do miejsc. Fotele drugiego rzędu można przesunąć o 150 mm.

Honda CR-V 2018Honda CR-V 2018 fot. Honda

Wnętrze nowej Hondy CR-V to kolejny krok w rozwoju bestsellerowego modelu - Japończycy postawili na nowocześniejszy projekt i materiały wysokiej jakości.

Kabina jest elegancka, a strategiczne miejsca wykończono miękkimi i przyjemnymi w dotyku materiałami. Wnętrze ożywiają metaliczne, polerowane elementy oraz panele ozdobne przypominające drewno. Standardowo, model CR-V dostępny jest z materiałową, czarną tapicerką foteli, którą w wyższych wersjach wyposażeniowych zastępuje miękka skóra naturalna w kolorze czarnym lub w odcieniu kości słoniowej.

Swój głos na nową Hondę CR-V możesz oddać w tym miejscu: The Best of Moto.pl - Samochód uniwersalny

Przed kierowcą umieszczono zupełnie nowy zestaw zegarów z centralnie umieszczonym, dużym, kolorowym, siedmiocalowym wyświetlaczem TFT-LCD. Oprócz prędkościomierza i obrotomierza ekran może pokazywać m.in. wskazania nawigacji, odtwarzaną muzykę, kontakty z telefonu czy dane dotyczące napędu 4x4. W nowej Hondzie CR-V pojawił się także wyświetlacz HUD.

Miłośnicy smarfonów z pewnością ucieszą się z integracji systemu multimedialnego ze smartfonami za pomocą Apple CarPlay oraz Android Auto.

Nowa Honda CR-VNowa Honda CR-V fot. Honda

W rodzinnym SUV-ie priorytetem jest bezpieczeństwo, dlatego Honda oprócz solidnej konstrukcji nadwozia skupiła się na wyposażeniu nowej Hondy CR-V w cały zestaw systemów wsparcia i bezpieczeństwa. Najciekawsze z nich to:

 • system ograniczający skutki kolizji. Układ emituje akustyczny sygnał ostrzegawczy oraz, w razie konieczności, automatycznie wyzwala ciśnienie uruchamiające układ hamulcowy.
 • system ostrzegania o zjeżdżaniu z pasa ruchu,
 • system zapobiegania zjeżdżaniu z pasa ruchu,
 • system utrzymywania na pasie ruch,
  tempomat adaptacyjny (ACC),
 • inteligentny tempomat adaptacyjny (i-ACC), Tempomat i-ACC przewiduje i automatycznie reaguje na zajechanie drogi przez inny pojazd na drogach o wielu pasach ruchu,
 • system rozpoznawania znaków drogowych,
 • system monitorowania martwego pola widzenia w lusterkach,
 • system ostrzegania o zbliżającym się pojeździe podczas cofania,
  wielofunkcyjna kamera cofania.

Nowa Honda CR-VNowa Honda CR-V fot. Honda

Pod maską nowej Hondy CR-V znajdziemy benzynowy silnik 1.5 VTEC TURBO, który po raz pierwszy pojawił się Civiku X. Z ręczną skrzynią ma 173 KM mocy i 220 Nm maksymalnego momentu obrotowego, a z automatem odpowiednio - 193 KM i 243 Nm. W zależności od wersji zużycie paliwa waha się od 6,3 do 7,1 l/100 km.

Zamiast dostępnego w poprzedniej generacji diesla, nowa Honda CR-V otrzymała wydajną i oszczędną hybrydę o łącznej mocy 184 KM. Hybrydowa Honda CR-V zużywa zaledwie 5,3 l/100 km. Kierowca ma do wyboru trzy tryby jazdy EV Drive, Hybrid Drive i Engine Drive - by zoptymalizować osiągi i zużycie paliwa.

SUV został wyposażony w nowe zawieszenie, które zapewnia wysoki komfort podróżowania. Bez najmniejszego problemu wybiera on nierówności na drodze. Kolejną zaletą jest wyciszenie wnętrza i systemem aktywnej redukcji hałasu. Co więcej, nowa Honda CR-V lepiej radzi sobie w terenie. Prześwit został zwiększony o 35 mm, a nowe oprogramowanie układu AWD poprawia właściwości terenowe.

Nowa Honda CR-V HybridNowa Honda CR-V Hybrid fot. Honda CR-V

Wszystko to sprawia, że nowa Honda CR-V będzie wyjątkowo mocnym kandydatem w plebiscycie The Best of Moto.pl w kategorii "Samochód uniwersalny". Nawet w tak mocno obsadzonej kategorii trudno będzie znaleźć równie przestronne, uniwersalne i rodzinne auto. Swój głos możesz oddać w tym miejscu: The Best of Moto.pl - Samochód uniwersalny.

Partnerem materiału jest Honda

Więcej o: