7 sposobów na samochodowe schowki. Gdzie trzymać okulary, papierosy, telefon

Bałagan w samochodzie powstaje wyjątkowo szybko, bo często brakuje nam po prostu odpowiednich schowków. Problem na szczęście można rozwiązać stosując kilka sztuczek lub kupując dostępne na rynku rozwiązania. Warto też pamiętać, że niektóre przedmioty nie mogą być przechowywane w dowolnych warunkach.

Poręczność schowków to jedna z tych cech samochodu, o której przekonujemy się zazwyczaj długo po tym jak wsiądziemy do nowego auta. Trudno przecież przyjmować to kryterium jako kluczowe przy zakupie. 

Kiedy emocje związane z kolorem karoserii, mocą silnika oraz rodzajem otrzymanych w gratisie dywaników już miną często dochodzi do nas, że niektóre rozwiązania zastosowane w aucie nie są zbyt praktyczne. 
Niedoskonałości można jednak naprawić. Na ratunek idą bowiem producenci licznych samochodowych akcesoriów, które są w stanie rozwiązać niemal każdy nasz problem. 

Zwracaj uwagę na to, co gdzie przechowujesz

Warto pamiętać, że nie wszystkie przedmioty, które przewozimy w samochodzie mogą być transportowane w dowolnym miejscu. Nowoczesne urządzenia zawierające akumulatory nie powinny być pozostawiane za przednią szybą. O ile smartfony raczej zabieramy ze sobą, to gadżety takie jak powerbanki mogą już przypadkowo zostać w aucie w miejscu, w którym ekspozycja słońca będzie silna.

Warto też pamiętać, że w akumulatory wyposażone jest coraz więcej urządzeń. Nawet podgrzewacze tytoniu – takie jak IQOS, wprowadzony na rynek przez Philip Morris - baterię mają. Jest ona niezbędna dla kluczowego procesu, w którym tytoń jest podgrzewany. Przy okazji warto dodać, że nie jest on spalany. Dzięki czemu - to opinia świata naukowego - jest lepszą alternatywą wobec bardziej szkodliwych papierosów.

W przypadku gadżetów takich jak podgrzewacze tytoniu producenci dbają o dodatkowe akcesoria, takie jak specjalne przenośne pokrowce. Warto z nich korzystać, bo elektronika nie lubi nie tylko nadmiernego słońca, ale i wilgoci oraz zimna. Jeśli więc chcemy już pozostawiać sprzęt i gadżety w aucie zadbajmy o to, by były osłonięte przed działaniem bardzo niskiej temperatury.

Jak pozbyć się zapachu papierosów z samochoduJak pozbyć się zapachu papierosów z samochodu fot.

Brakuje miejsca? A może nowy organizer?

Jednym z rozwiązań, po które możemy sięgnąć jest dodatkowy organizer, który możemy zamontować od strony kierowcy lub/i pasażera. Wiele modeli dostępnych na rynku posiada przegrody na monety i przedmioty codziennego użytku. Schowek wyposażony jest też w uchwyt na napoje – tego typu rozwiązanie nie znajduje się przecież we wszystkich autach. 

Uniwersalne chwyty na napoje to zupełnie osobna kategoria produktów szeroko oferowanych na rynku. Do kupienia są proste chwytaki, w których umieścić można jeden kubek, jak i bardziej skomplikowane gadżety wyposażone w lampki, specjalne uchwyty na okulary i inne drobne przedmioty.

Parasol czy buty? Na nie też jest schowek

Rozwiązań, które uczynią samochód bardziej praktycznym jest więcej. Jednym z nich jest uchwyt na parasol, który możemy przymocować na stałe w niemal każdym aucie. Sięgnąć można też po nieco bardziej ekstrawaganckie rozwiązanie i dokupić do swojego auta luksusowy parasol z latarką i pokrowcem. Akcesoria te domyślnie przeznaczone są dla luksusowych limuzyn, ale nie oznacza to, że nie sprawdzą się w innych autach. 

Dodatkowy schowek na buty łatwo zamontować wykorzystując dostępne na rynku są dostępne proste organizery przeznaczone do szaf, które zamontować w aucie można za pomocą odrobiny taśmy dwustronnej. Takie wydzielone miejsce np. bagażniku lub za siedzeniem pasażera sprawdzi się o wiele bardziej niż szukanie obuwia, które na zakrętach wpadło w jakiś zamakarek. 

Zrób rewolucję w bagażniku 

Na rynku są też rozwiązania dedykowane do bagażników. Kupić można specjalne schowki do umieszczenia pod podłogą bagażnika. Są i wersje, w których mieści się koło zapasowe – właściciele najpopularniejszych marek mogą po prostu wybierać spośród dopasowanych do swoich aut modeli . W schowku tego typu łatwiej schowamy potrzebne narzędzia, żarówki, nakrętki i inne przedmioty przydatne np. podczas szybkiej naprawy na drodze. 

Do kupienia są też przenośne sejfy, w których znacznie bezpieczniej przewozić można pieniądze, kosztowności czy np.. drogą elektronikę.

Drugi bagażnik? Nie tylko na dachu

Osoby o nieco większych wymaganiach kupić mogą kufry. I to nie tylko te montowane na dachach - znacząco podnoszące ładowność, ale i do zawieszenia z tyłu samochodu. Tego typu rozwiązania nie należą jednak do tanich.

Tańsze są bagażnikowe organizery wykonane ze sztywnego materiału. Ich dolna część często pokryta jest rzepami co umożliwia łatwe ich zamontowanie – mamy pewność, że tego typu elastyczna skrzynka nie będzie przesuwać się podczas jazdy. 

Rozwiązań dostępnych na rynku jest więcej. Do kupienia są organizery, które łączą w sobie funkcję ładowarek czy latarek, urządzenia, które podgrzewają lub chłodzą napoje. Dzięki tego typu rozwiązaniom każdy samochód może stać się bardziej poręczny, a dzięki temu poręczniejsze będą i gadżety oraz sprzęty, z których korzystamy na co dzień.  

Więcej o: