ŠKODA dla dyrektora, czyli najważniejsze auto Tour de France - czerwona ŠKODA SUPERB

W samym sercu sieci logistycznej, kontrolującej wszystkie aspekty Tour de France, znajduje się czerwona ŠKODA SUPERB. To mobilne centrum dowodzenia, z którego dyrektor Christian Prudhomme, kieruje wyścigiem.

To będzie 15. edycja Tour de France, w której najważniejszym samochodem wyścigu będzie czerwona ŠKODA SUPERB. To mobilne centrum dowodzenia na kołach, w którego wnętrzu podróżuje dyrektor wyścigu, Christian Prudhomme.

- Kocham moją ŠKODĘ SUPERB. To fantastyczny samochód. Gilles Maignan, mój kierowca, ma 190 cm wzrostu, jak ja, a mogę usiąść z tyłu bardzo wygodnie. Nawet skrzyżowanie nóg nie stanowi problemu - opisuje swój samochód Prudhomme.

Każdego ranka Christian Prudhomme, dyrektor Tour de France, zasiada na tylnym siedzeniu specjalnie zmodyfikowanej ŠKODY SUPERB. W oczekiwaniu na etap wyścigu rozgrywany danego dnia rozsiada się wygodnie, pomimo swoich 190 cm wzrostu, w przestronnym wnętrzu i częstuje się napojem z małej lodówki stojącej obok pulpitu sterowniczego. Kontaktuje się przez radio z sędziami głównymi, łączy się z centralą wyścigu. Następnie, gdy wszystko jest na swoim miejscu, daje zielone światło do rozpoczęcia etapu rozgrywanego danego dnia i prowadzi pędzący peleton.

Zmodyfikowany SUPERB dysponuje sześcioma antenami radiowymi na dachu, kilkoma mikrofonami i czterema kanałami radiowymi na pulpicie. To stąd Prudhomme będzie nadawać i odbierać polecenia i informacje, organizować ruch drogowy wokół peletonu i pozostawać w stałym kontakcie z sędziami głównymi i innymi samochodami Tour de France.

Nowa ŠKODA SUPERB

Skody Superb 2018Skody Superb 2018 fot. Skoda

SUPERB to flagowy model ŠKODY. Dzięki dopracowanym rozwiązaniom i rozstawowi osi równemu 2841 mm SUPERB jest liderem przestrzeni w swojej klasie - w żadnym innym aucie pasażerowie siedzący z tyłu nie mogą liczyć na poziom komfortu gwarantowany przez flagową ŠKODĘ. Na liście wyposażenia SUPERBA znajdują się najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy, a wśród nich m.in.:

  • Front Assist - system mierzący odległość od poprzedzającego pojazdu i w razie potrzeby aktywujący hamulce
  • Blind spot detect - jeśli poza polem widzenia kierowcy znajduje się inny samochód, SUPERB go wykryje i przed nim ostrzeże
  • Crew Protect Assist - minimalizuje skutki ewentualnego wypadku, automatycznie zamykając okna czy zasuwając dach
  • Lane Assist - asystent pasa ruchu, który nie pozwala na niekontrolowane przekroczenie linii pasa
  • Traffic Jam Assistant - w praktyce samodzielnie prowadzi auto w korku
  • Emergency Assistant - funkcja nadzoru kierowania samochodem interweniuje w przypadku, gdy kierowca przez dłuższy czas nie wykazuje żadnej aktywności

Skody Superb 2018Skody Superb 2018 fot. Skoda

Więcej o: