Cichy bohater Tour de France - jak ŠKODA zapewnia bezpieczeństwo na drogach

Kolarze startujący w Tour de France potrzebują opieki. Podobnie jak ich rowery. Zapewniają je różne modele ŠKODY.

W ubiegłym roku ŠKODA już po raz czternasty wspierała Tour de France. W sumie po trasach wyścigu przemieszczało się aż 250 samochodów ŠKODY. Zapewniały wsparcie techniczne i organizacyjne – żółte auta producenta z Mladá Boleslav to auta techniczne, a wyjątkowy czerwony SUPERB to samochód dyrektora wyścigu. W tym roku ŠKODA kolejny raz będzie sponsorem tego prestiżowego wyścigu.

Wielki test nie tylko dla kolarzy

Dla części zawodników Tour de France jest ważniejsze niż mistrzostwa świata czy Igrzyska Olimpijskie. Specjaliści od jazdy po górach uwielbiają mordercze alpejskie podjazdy, sprinterzy emocjonujące finisze, a kibice fantastyczne widoki.

Podczas najstarszego wyścigu świata zawodnicy mają dwa środki transportu: swoje rowery i samochody ŠKODA. Marka z Mladá Boleslav dba o wszystkich: od członków zespołu, przez menedżerów po dziennikarzy. Ten wyścig to wielki test nie tylko dla kolarzy, ale także dla ŠKODY.

Etap 6. Tour de France 2017Etap 6. Tour de France 2017 fot. Bartłomiej Pawlak

Co roku ponad 200 samochodów tej marki pokonuje 2,8 mln kilometrów. Żaden nie może zawieść. I nigdy nie zawiódł. Każde auto ŠKODY jest gwarantem bezpieczeństwa wyścigu.

Kierownik wyścigu w czerwonym samochodzie

Jak można by się spodziewać, Christian Prudhomme jeździ flagowym samochodem marki ŠKODA, czyli modelem SUPERB. Ten konkretny egzemplarz jest wyjątkowy. ŠKODA SUPERB, którą prowadzi Prudhomme, ma wykonany na zamówienie szyberdach. Dzięki niemu kierownik wyścigu może wykonywać swoje obowiązki, np. machać flagą na rozpoczęcie każdego etapu, czym sygnalizuje oficjalny start wyścigu.

Bezpieczeństwo każdego dnia

ŠKODA każdego dnia zapewnia bezpieczeństwo na drogach – nie tylko kolarzom podczas Tour de France. W nowych modelach marki dostępny jest szereg najnowocześniejszych systemów wsparcia kierowcy, które minimalizują ryzyko kolizji i wypadków.

  • Driver Alert - funkcja wykrywania zmęczenia kierowcy rejestruje zachowanie kierowcy, wykrywa jego zmęczenie i sugeruje przerwę w podróży.
  • Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania uaktywnia się, gdy kierowcy zagraża zderzenie z pojazdem jadącym z przodu.
  • Blind spot detect pomaga kierowcy bezpiecznie zmienić pas ruchu, informując o zbliżającym się pojeździe.
  • Crew Protect Assistant koordynuje działanie wszystkich systemów pokładowych i zwiększa ochronę pasażerów w sytuacjach zagrożenia (np. zamyka okna i zasuwa panoramiczny dach podczas kolizji).
  • Lane Assist zapobiega niezamierzonej zmianie pasa ruchu.
  • Traffic Jam Assistant - funkcja wspomagania jazdy w korku. Traffic Jam Assistant zapewnia większe bezpieczeństwo i komfort w korkach.
  • Emergency Assistant - funkcja nadzoru kierowania samochodem interweniuje w przypadku, gdy kierowca przez dłuższy czas nie wykazuje żadnej aktywności.
Więcej o: