Planujesz aktywny weekend? Przed podróżą zadbaj o odpowiednie wyposażenie samochodu

Jeśli planujesz niebawem wyruszyć na urlop i będziesz chciał aktywnie spędzić czas, warto wcześniej zadbać o formę swojego samochodu. Dzięki dobremu przygotowaniu unikniesz ewentualnych kłopotów w trasie, a tym samym będziesz mógł skupić się na wypoczynku.

Sprawdź opony, olej, hamulce i filtr kabinowy

Przed podróżą warto ocenić prawdopodobieństwo awarii, które wzrasta wraz z liczbą przejechanych kilometrów. Ostatnia rzecz, jakiej potrzebujesz wybierając się na urlop, to awaria samochodu w trasie. Dlatego skontroluj poziom oleju, pomyśl o ewentualnej wymianie filtra oraz sprawdź ogólny stan techniczny samochodu. Bezpieczeństwo na trasie w dużej mierze zależy również od stanu opon, więc jeśli do tej pory nie wymieniłeś jeszcze zimówek na letnie, koniecznie zrób to przed wyruszeniem w dłuższą trasę. Sprawdź także ciśnienie w oponach oraz głębokość bieżnika.

Sprawdź opony, olej, hamulce i filtr kabinowySprawdź opony, olej, hamulce i filtr kabinowy kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. pexels

Zaplanuj trasę

GPS to podstawa. Jeśli korzystasz z nawigacji w telefonie, zainwestuj w uchwyt, dzięki któremu mapa zawsze będzie w zasięgu twojego wzroku. Dobrym rozwiązaniem są też nawigacje samochodowe z aktualizowanymi w czasie rzeczywistym informacjami o korkach i ich objazdach. Dla podróżujących częściej zbawienne mogą okazać się CB radio i wideorejestrator. Ich spopularyzowanie wymusiło na producentach obniżkę cen. Za kilkaset złotych można dziś kupić naprawdę porządny sprzęt.

Zaplanuj trasęZaplanuj trasę fot. pexels

To się przyda w dłuższej trasie

Wybierając się w dłuższą trasę, należy oczywiście sprawdzić, czy w wyposażeniu samochodu nie brakuje takich elementów jak dobrze zaopatrzona apteczka, trójkąt ostrzegawczy, odblaskowa kamizelka i gaśnica. To podstawowe wyposażenie każdego samochodu, dlatego niezależnie od tego, gdzie się wybierasz, powinieneś mieć to na uwadze. W dłużej trasie możesz także pomyśleć o poprawie komfortu swojego i pasażerów. Przydać się mogą maty pasujące na fotele lub poduszki podróżne. Nieoczywistym, ale przydatnym sprzętem będzie też lodówka turystyczna. Dzięki niej możesz uniknąć jedzenia w przydrożnych barach i na stacjach benzynowych. 

To się przyda w dłuższej trasieTo się przyda w dłuższej trasie kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. pexels

Poniżej więcej akcesoriów i sprzętów, które mogą przydać się w podróży.

Więcej o:
Komentarze (4)
Jak wyposażyć auto przed długą podróżą
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • siwywaldi

  Oceniono 5 razy 5

  To nie są żadne rady, tylko słodkie pierdy dla małego Kazia.
  Bo podstawą są: regularne przeglądy, ubezpieczenie z opcją "assistance" i GPS z dobrą i co ważne aktualna mapą. Żadnego żarcia zabierać dziś nie trzeba, na KAŻDEJ stacji benzynowej są napoje z lodówki, a jeżeli już ktoś MUSI z chytrości opychać się własnymi kanapkami, to jaja na twardo w 5 godzin mu się na pewno nie popsują :-)).

 • kochamwyborcza2

  Oceniono 3 razy 3

  Ten artykuł zmienił moje życie na zawsze.

 • leszekmarc

  0

  Przegląd to jest podstawa i auto ma być przede wszystkim w dobrym stanie technicznym, a cała reszta to już są jakieś dodatki, co prawda coś w tym jest i z reguły przed podróżą auto myję, nawet nie wiem skąd ten odruch ;) ale z chemiczna-hurtownia mam szampon z woskiem, na szybko można takie mycie ogarnąć i zawsze jakoś lepiej to wygląda

 • dr_bloger

  Oceniono 2 razy 0

  GPS to podstawa? Dla mnie nie. Podstawą jest dobra mapa, np. w tablecie. GPS jest miłym dodatkiem do niej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX