Lexus LQ - Lexus zamienia odważny koncept w model produkcyjny

Kilka dni temu wyciekły informacje z amerykańskiego urzędu patentowego, które dotyczą topowego modelu Lexusa. Wszystko wskazuje na to, że na rynku pojawi się topowy model LQ.
Lexus LF-1 Limitless Lexus LF-1 Limitless fot. Lexus

Lexus LQ

Jak łatwo się domyślić, nazwa LQ sugeruje, że będziemy mieć do czynienia z największym i najbardziej luksusowym modelem w segmencie SUV oferowanym przez japońską markę. W końcu topowa limuzyna Lexusa to LS, a modele takie jak LC, LX czy LFA są odpowiednikami w swoich segmentach.

Lexus LF-1 Limitless Lexus LF-1 Limitless fot. Lexus

Lexus LQ

Największym znakiem zapytania jest litera "Q" w nazwie. Do tej pory była to raczej domena marki Infiniti. Co może oznaczać w przypadku Lexusa? Może się okazać, że nic. Producenci bardzo często rezerwują w urzędach patentowych nazwy, których nigdy nie użyją.

Lexus LF-1 Limitless Lexus LF-1 Limitless fot. Lexus

Lexus LQ

Nowy model będzie przypominać crossovera i zajmie miejsce ponad modelami UX, NX, czy RX. Nazwa LX jest zarezerwowana dla Lexusowego odpowiednika Toyoty Land Cruiser. Japońska marka będzie się wzorować na koncepcyjnym modelu LF1- Limitless zaprezentowanym w styczniu na salonie w Detroit. Kilka tygodni temu pojawiły się plotki, że model produkcyjny zadebiutuje w przyszłym roku w Tokio.

Lexus LF-1 Limitless Lexus LF-1 Limitless fot. Lexus

Lexus LQ

Producent cały czas milczy, a tymczasem warto jeszcze raz spojrzeć na koncepcyjny model, który prezentuje się wyśmienicie.

Komentarze (4)
Lexus LQ
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Wit121

  Oceniono 2 razy 0

  Inwestycje inwestycjami, ale zdrowie człowieka musi być stawiane zawsze na pierwszym miejscu !

 • Gość: pqe

  Oceniono 4 razy 0

  Ceny paliw zależą od notowań ropy naftowej. dlatego teraz paliwo poszlo w gore. Arabowie skacza trumpowi

 • Gość: Justyna

  Oceniono 3 razy -1

  Elektromobilność to przyszłość, olac ceny paliw

 • Gość: John

  Oceniono 3 razy -1

  chcecie miec czyste powietrze, bez smogu to sie cieszcie ze paliwo drozeje przez trumpa i arabow co sie na nim odgrywaja

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX