Coraz drożej na stacjach - już ponad 5 zł za litr benzyny. Skąd taka podwyżka?

Mamy złą wiadomość dla kierowców. Na większości stacji paliwowych zaczynają rosnąć ceny. Powoli przestaje dziwić cena na poziomie 5 złotych za litr 95-oktanowej benzyny. Niestety, nie zanosi się na poprawę tego trendu.
Tankowanie Tankowanie Fot. Łukasz Giza / AG

Ceny paliw w Polsce

O 6 gr wzrosły detaliczne ceny benzyny 95-oktanowej i oleju napędowego. Za pierwszą trzeba zapłacić średnio 4,88 zł/100 km, a litr diesla kosztuje nad Wisłą 4,79 zł za litr. Również w przypadku autogazu zanotowano różnicę w cenie - wzrosła do poziomu 2,07 zł/l.

PKN Orlen PKN Orlen fot. Orlen

Ceny paliw w Polsce

Poprzez zmiany na rynku hurtowym i niskie marże pokazują, że w najbliższym czasie możemy się spodziewać kolejnych podwyżek. W tej chwili przedziały cenowe wyglądają następująco: 4,86-4,95 zł/l dla benzyny 95-oktanowej, dla diesla 4,78-4,87 zł/l i 2,05-2,12 zł/l dla autogazu. Klasycznie, osłabienie złotówki na arenie międzynarodowej spowodowało wzrost cen na rynkach paliw. Specjaliści od rynku paliwowego przewidzieli następujące przedziały cenowe dla poszczególnych gatunków paliw: 4,86-4,95 zł/l dla benzyny 95-oktanowej, dla diesla 4,78-4,87 zł/l i 2,05-2,12 zł/l dla autogazu.

Dystrybutor paliwa na stacji. Dystrybutor paliwa na stacji. Fot. PRZEMYSŁAW SKRZYDŁO/Agencja Gazeta

Ceny paliw w Polsce

W przypadku benzyny bezołowiowej to najwyższe ceny od lipca 2015 roku, a w przypadku diesla od 2014 roku. To oznacza, że trzeba się przygotować na kolejne podwyżki.

Więcej o:
Komentarze (17)
Ceny paliw w Polsce
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: le Ming

  Oceniono 15 razy 13

  Spokojnie, bez paniki. Będzie dobrze. Miejmy w pamięci słowa wodza Jarozbawa:

  "Ponad połowa ceny benzyny to podatki. Rząd może je zmniejszyć. Ja obniżyłbym akcyzę, przez co spadłyby ceny benzyny, ale do tego trzeba odwagi i odpowiedzialności."

  J. Kaczyński sierpień 2011 r.

  A może kłamał?

 • Konrad Dorosiński

  Oceniono 7 razy 5

  NO I SKĄD TA PODWYŻKA - BRAK ODPOWIEDZI !!!!! ZWYKŁE DANE!!! A NA KOŃCU" TO OZNACZA ŻE TRZEBA PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA KOLEJNE PODWYŻKI" OSŁABIENIE ZŁOTÓWKI TO ODPOWIEDŹ ??? !!! NAPISALI BY ŻE SYRIA, USA, A NIE, - BRAK ODPOWIEDZI NA PYTANIE W NAGŁÓWKU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 • avensis77

  Oceniono 3 razy 3

  No proszę. I VAT od paliw (kwotowo) rośnie. Jaki ten PiS zdolny, co?

 • Gość: hs

  Oceniono 1 raz 1

  ja jak pojade na stacje do głosowania to też podziekuje za te ceny OC plus przeglad plus paliwo plus

 • Jan Kohudy

  Oceniono 1 raz 1

  4.99 za olej, bio. Orlen, czwartek. Nie wiem skąd mają dane i kiedy je zbierali. Faktem jest, że w ciągu trzech tygodni skok z 4.79 do 4.99 jest lekkim wstrząsem poznawczym. Panie premierze, jak żryć?

 • Gość: A.M

  Oceniono 1 raz 1

  Złodziejski kraj i tyle ,kto by nie rządził

 • Gość: dr

  0

  płacimy za 500 plus i wyprawke plus dla bachorów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX