PSA zadba o rentowność niemieckich fabryk Opla. Francuzi utną kilka tysięcy etatów

To było do przewidzenia. Grupa PSA po przejęciu marki Opel optymalizuje koszty i chce dostosować fabryki niemieckiej marki do standardów obowiązujących w grupie.
Opel Insignia GSi Opel Insignia GSi fot. Opel

Zmiany w niemieckich fabrykach

W tej chwili Opel zatrudnia w europejskich fabrykach ponad 37 tys. pracowników, z czego 19 tys. pracuje w Niemczech. Nowy właściciel marki szuka sposobów na zmniejszenie kosztów, a to wiąże się z optymalizacją zatrudnienia. Jak podaje Reuters, PSA tnie etaty, ale nie doprowadza do masowych zwolnień.

Opel Insignia GSi Opel Insignia GSi fot. Opel

Wysokie koszty zatrudnienia

Około 2 tys. pracowników na terenie Niemiec skorzysta z możliwości przejścia na emeryturę, a kolejne 2 tys. będzie mogło skorzystać z pakietu dla osób dobrowolnie odchodzących z pracy. Plany redukcji zatrudnienia mają być zrealizowane do 2020 roku. PSA nie ma innego wyjścia - koszty produkcji niektórych fabryk Opla przerastają zyski.

Więcej o:
Komentarze (6)
Zwolnienia Opel
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • jck12

    Oceniono 8 razy 8

    Zawsze mnie to zastanawia. Wszystkie albo niemal wszystkie przejęcia kończą się zwolnieniami i kręci się dalej. I tu jest pytanie. Dlaczego nie zwolniono tych ludzi wcześniej żeby dalej być rentownym zakładem?

  • Gość: kom2211

    Oceniono 1 raz 1

    Niemcy, tj. rząd, przespali sprawę przejęcia OPLA od GM. Teraz ktoś im robi porządki w tej jakże zasłużonej firmie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX