Mały, luksusowy SUV od Audi już za dwa lata - czas na Audi Q1?

Producent spod znaku czterech pierścieni ujawnił, że do końca 2020 roku pojawi się na drogach niewielkich SUV o nazwie Q1. Znamy pierwsze szczegóły na temat tego modelu.
Audi Q2 Audi Q2 fot. Audi

Audi Q1

Jak donoszą zagraniczne źródła, Audi Q1 będzie najmniejszym modelem w ofercie producenta z Ingolstadt. Auto powstanie na bazie A1 drugiej generacji - samochód zadebiutuje jeszcze w tym roku. Do budowy modelu zostanie wykorzystana płyta podłogowa MQB, którą wykorzystano już w nowej Ibizie i Polo.

Audi Q2 Audi Q2 fot. Audi

Audi Q1

Audi nie zdradza zbyt wiele szczegółów, ale prace nad nowym modelem potwierdził niedawno jeden z szefów odpowiedzialny za sprzedaż i marketing w koncernie. Tłumaczył, że rosnące zapotrzebowanie na modele z segmentu SUV motywuje Audi do wprowadzenia takiego samochodu na rynek.

Audi Q2 Audi Q2 fot. Audi

Audi Q1

Pod maskę Audi A1 trafią silniki benzynowe i wysokoprężne. Możemy się zatem spodziewać najmniejszych jednostek dostępnych w ofercie niemieckiego koncernu, takich jak 3-cylindrowy silnik o pojemności 1.0 lub 1.5. Do gamy dołączy jednostka Diesla o pojemności 1.6. Niewykluczone, że nowy model będzie dostępny z układem tzw. miękkiej hybrydy, co wymaga zastosowania 48-woltowego układu elektrycznego.

Więcej o: