TOP 5 | Używane SUV-y

msob
20.09.2011 12:20
A A A
Chociaż są wysokie i wsparte na dużych kołach, najbardziej lubią asfalt. Funkcjonalności zazdrości im niejedno kombi, a wyposażenie kabiny niewiele ustępuje limuzynom. Wybieramy używanego SUV-a z turbodieslem za około 50 tysięcy złotych

fot. autotrader.pl | Volkswagen Touareg

Warto jednak wziąć pod uwagę, że te same SUV-y nie są przy wysokich prędkościach równie stabilne, co auta o niżej położonym środku ciężkości, a ich "zdolności terenowe" ograniczają się często do pokonania błotnistej ścieżki lub ośnieżonego podjazdu. Wszystkie wymienione modele występują na rynku z mocnymi (i paliwożernymi) benzyniakami, my jednak wybraliśmy do naszego rankingu podstawowe turbodiesle.

***

Produkcja pierwszej generacji Touarega ruszyła w 2002 roku, a cztery lata później model przeszedł facelifting. Podstawowa, rzędowa "piątka" 2.5 TDI o mocy 174 koni nie rozpieszcza osiągami, ale odwdzięcza się bezawaryjną eksploatacją. Podobnie jak w kolejnych modelach z naszego rankingu, w Volkswagenie czasami szwankuje elektronika (na przykład sterowanie foteli) oraz pneumatyczne zawieszenie z regulowanym prześwitem.

Przykładowa oferta: Volkswagen Touareg 2.5 TDI 2005 r.

Nowy Volkswagen Touareg od 209 tys. zł

Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX