Nowe i kuszące. Piąta generacja Renault Clio posiada same atuty

Niech Was nie zwiedzie stylistyka, która mocno przypomina poprzednią generację. Nowe Renault Clio to całkowicie nowa jakość w gamie tego producenta.
Renault Clio Renault Clio Materiały prasowe

Po co zmieniać sprawdzone schematy?

Jedną z największych zalet poprzedniego wcielenia Renault Clio była jego stylistyka. Klienci cenili sobie odważne linie, które zdecydowanie wyróżniały się w segmencie B. Nie powinniśmy się więc dziwić, że Renault postanowiło zachować ogólną koncepcję wizualną, jedynie nieco ją wyostrzając i unowocześniając. W efekcie piąta generacja Renault Clio wciąż kusi atrakcyjnymi liniami oraz świetnymi proporcjami, których często brakuje konkurentom.

Najbardziej krytykowanym elementem poprzedniej generacji był z kolei kokpit. Narzekano na fatalne materiały wykończeniowe oraz mało ergonomiczny rozkład całej deski. Teraz się to zmieniło, bowiem styliści postanowili zaoferować coś zupełnie nowego i znacznie doroślejszego. W zależności od wersji centrum dowodzenia stanowi klasyczny radioodtwarzacz lub dotykowy wyświetlacz, który oferowany jest w dwóch rozmiarach. Mamy tutaj także cyfrowe zegary, lepiej rozplanowane schowki oraz znacznie wygodniejsze fotele, doskonale sprawdzające się podczas miejskich wojaży i długich podróży. Kierowca oraz pasażerowie otoczeni są miękkimi plastikami w górnej partii deski i boczków, co jest ewenementem w tym segmencie.

Nowe Renault CLIO Nowe Renault CLIO Renault

Więcej praktyczności

Mimo, że piąta generacja Renault Clio jest nieco mniejsza od poprzednika, to jednak oferuje znacznie przestronniejsze wnętrze oraz pojemniejszy bagażnik. Tym autem podróż w cztery osoby nie będzie męcząca. Największą niespodzianką jest jednak kufer, który ma aż 391 litrów pojemności, co jest nie tylko absolutnie najlepszym wynikiem w tym segmencie, ale także lepszym od wielu większych aut kompaktowych. Pokazuje to, że dobrze rozplanowana płyta podłogowa to klucz do sukcesu - a Clio korzysta z nowej platformy CMF-B, która będzie wykorzystywana także w innych autach tej marki.

Nowe Renault CLIO Nowe Renault CLIO Renault

Dobre silniki

Pod maską nowego Renault Clio znajdziemy szereg sprawdzonych jednostek napędowych. Ofertę otwierają litrowe wolnossące motory w wersji 65 i 75-konnej, zaś półkę wyżej stoi potencjalnie najpopularniejszy, bo 100-konny wariant 1.0 TCe. Wymagający mogą z kolei zdecydować się na 130-konny silnik 1.3 TCe, który spięty jest z przekładnią EDC. Taka opcja to idealny typ dla tych, którzy szukają sportowego charakteru w miejskim nadwoziu.

Dodajmy, że nowe Clio ma też bardzo bogate wyposażenie. Każda wersja posiada ledowe światła przednie, zaś na liście opcji nie brakuje wielu systemów bezpieczeństwa, z aktywnym tempomatem na czele.

Nowe Renault CLIO Nowe Renault CLIO Renault

Taniej niż myślisz

Wiele osób uważa, że każde nowe auto musi być drogie. Nic bardziej mylnego. Renault Clio piątej generacji można mieć już za 499 złotych miesięcznie i to z przedłużoną gwarancją oraz pakietem przeglądów. Co więcej, otrzymujemy za te pieniądze 100-konny silnik i dobrze wyposażoną wersję Zen. Decydując się na zakup w październiku w cenie auta oferowany jest także efektowny lakier Valencia Orange, który dodaje małemu Renault indywidualnego charakteru.

Więcej o: