Nowoczesny samochód do miasta nie musi być drogi - nowe Renault Clio kosztuje 499 zł miesięcznie

Samochody miejskie cieszą się dużą popularnością z kilku względów. Dzięki kompaktowym gabarytom świetnie odnajdują się w mieście, są praktyczne w codziennym życiu i niejednokrotnie pozwalają wyrazić siebie poprzez kolory czy nietuzinkowe konfiguracje. Jednym z szykownych przedstawicieli tego segmentu jest nowe Renault Clio, które na dodatek jest bardzo przystępne cenowo.
Renault Clio 2019 Renault Clio 2019 fot. Renault

Francuski szyk

Z czym kojarzy się Francja? Większość z nas wskaże zapewne wieżę Eiffla, elegancję i dyktowanie światowych trendów. Dotyczy to również motoryzacji. Dla Francuzów nie tylko ważne jest to, jak wyglądają, ale również czym poruszają się po zatłoczonych ulicach miast. Dlatego właśnie powstało Renault Clio, które z każdą odsłoną zaskakuje tak bardzo jak francuscy projektanci co sezon.

Nowe Renault CLIO Nowe Renault CLIO Renault

Rewolucja wyglądu

Na temat Renault Clio można by pisać wiele. Skupmy się jednak na najważniejszych atutach. Przypadnie ono do gustu osobom, które idą z duchem czasu i dążą do zachowania swojej indywidualności w miejskiej dżungli. To najczęściej sprzedawany model Renault. Znajduje się również w czołówce wybieranych pojazdów segmentu B w Europie.

Piąta generacja to zupełnie nowy design - szeroka paleta lakierów, dynamiczna linia nadwozia oraz nowy kształt lamp LED. W zależności od wersji mamy do dyspozycji 15-, 16- lub 17-calowe koła.

Nowe Renault CLIO Nowe Renault CLIO Renault

Walory użytkowe i ergonomia

Renault Clio powstało na zupełnie nowej platformie CMF-B. Jest o kilkanaście milimetrów mniejsze od swojego poprzednika, ale różnica jest absolutnie niewyczuwalna. Wręcz przeciwnie. Wnętrze jest bardzo komfortowe, a fotele miękkie i wygodne. Wymiary pojazdu, takie jak długość, szerokość oraz wysokość wynoszą odpowiednio 4050, 1798 oraz 1440 mm.

Konstruktorów można uznać za mistrzów ergonomii. W nowym Clio wypracowali większą pojemność bagażnika (391 l) i schowków (łączna pojemność 26 l). Auto jest niebywale pakowne dzięki czemu sprawdzi się też na weekendowych wycieczkach poza miasto.

Renault Clio oferuje multimedialny system EASY LINK z ekranem o przekątnej do 9,3 cala. Dzięki jego szybkiej synchronizacji ze smartfonem, otrzymujemy możliwość użytkowania różnych aplikacji właśnie na systemowym wyświetlaczu. Dodatkowy efekt "wow" wywołuje możliwość korzystania z poleceń głosowych, dzięki którym nie odrywamy wzroku od drogi, ani rąk od kierownicy.

Nowe Renault CLIO Nowe Renault CLIO Renault

Wzorowo bezpieczny

Renault Clio cechuje nieprzeciętnie bezpieczna konstrukcja. Potwierdzają to testy niezależnej organizacji Euro NCAP, w których auto ponownie zostało nagrodzone 5 gwiazdkami.

Już bazowa wersja pojazdu wzmaga poczucie bezpieczeństwa kierowcy dzięki licznym systemom do których zaliczymy:

-ABS,

-wspomaganie hamowania z wykrywaniem pieszych i rowerzystów,

-sygnał informujący o niezapięciu pasów,

-funkcja wykonania połączenia alarmowego eCall (w przypadku zagrożenia zostajemy połączeni z alarmowym numerem 112).

Renault Clio Renault Clio Materiały prasowe

Szeroka gama silników

Renault Clio nawet na nierównej nawierzchni prowadzi się cicho i komfortowo. W ofercie jest kilka rodzajów silników. Trzy benzynowe oraz jeden wysokoprężny. Najmniejszy motor benzynowy to wolnossący 3-cylindrowy SCe 65 (65KM) - idealnie zoptymalizowany pod warunki miejskie. W przypadku silnika wysokoprężnego Blue dCi 115 mamy do dyspozycji aż 115 KM. Poza dynamiką, jego dużym atutem jest niskie spalanie - w cyklu mieszanym wynosi zaledwie 3,6-3,7 l/100km.

Renault Clio 2020 Renault Clio 2020 fot. Renault

Promocyjna oferta

Ta ikona motoryzacji, która sprzedała się już w kilkunastu milionach egzemplarzy, dostępna jest obecnie z atrakcyjną ratą 499 zł miesięcznie. W tej cenie otrzymujemy dodatkowo przedłużoną gwarancję i przeglądy w ramach umowy serwisowej Easy Service na okres 4 lat.

Więcej o: