To najczęściej kupowany samochód premium na rynku. Mercedes GLC kosztuje tylko 1855 złotych miesięcznie

Niedawno przeszedł gruntowny lifting. Niemiecki SUV zyskał zmodernizowane napędy, nowe technologie multimedialne, a także systemy wsparcia kierowcy czuwające nad bezpieczeństwem i komfortem podczas codziennej eksploatacji. Sprawdzamy, co oferuje bestseller Mercedesa.
Mercedes GLC Mercedes GLC Mercedes

Polacy uwielbiają GLC

W pierwszym półroczu 2019 Mercedes sprzedał ponad dziewięć tysięcy samochodów, co oznacza wzrost względem analogicznego okresu sprzed roku o ponad dziewięć procent. Najpopularniejszym modelem okazał się GLC Coupe - 1306 sztuk. Nieco dalej uplasował się bliźniaczy GLC. To sprawia, że Polacy pokochali SUV-y premium. W tym przypadku mogą liczyć na wiele nowoczesnych rozwiązań. Niektóre otrzymujemy już w standardzie. To między innymi reflektory LED High Performance z obramowaniem świateł do jazdy dziennej. Są aktywne, przez co niezwykle efektywnie oświetlają drogę i poprawiają poziom bezpieczeństwa.

Sporo zmian pojawiło się też w kabinie Mercedesa. Zmieniono kierownicę oraz panel dotykowy na konsoli centralnej. Najnowsze technologie pozwalają natomiast tworzyć odpowiednią atmosferę. Energizing wpływa na wewnętrzne oświetlenie, ścieżkę dźwiękową, klimatyzację, a także fotele wyposażone w masaż, podgrzewanie i wentylację. Właściwie dobranie intensywności pracy poszczególnych mechanizmów istotnie przyczynia się do wyższego komfortu pasażerów.

Kolejną nowość stanowi MBUX. To system multimedialny oparty na rozszerzonej rzeczywistości wpisanej między innymi w nawigację wyświetlającą na ekranie zdjęcia pomagające odnaleźć się na drodze. Układ pozwala również komunikować się kierowcy za sprawą dotyku ekranu, kierownicy i paneli Touch Control, a także gestami i głosowo po wprowadzeniu formuły "Hej Mercedes".

Mercedes GLC Mercedes GLC Mercedes

Oszczędne i dynamiczne silniki

W pierwszych miesiącach sprzedaży znajdziemy w GLC 4-cylindrowe silniki o pojemności dwóch litrów. Benzynowa gama już w standardzie dysponuje systemem Mild Hybrid ograniczającym emisję CO2 i zużycie paliwa. Jednostki mają 197 KM i 280 Nm oraz 258 KM i 370 Nm. Są też wspomagane elektrycznym rozrusznikiem generującym dodatkowe pokłady momentu obrotowego - EQ Boost.

Diesel występuje w trzech wersjach mocy. Wszystkie z napędem na cztery koła. Dysponują mocą od 163 do 245 koni mechanicznych i momentem obrotowym na poziomie 360, 400 i 500 Nm.

Szczyt gamy został zarezerwowany dla GLC 63 AMG 4Matic+. Pod jego maską pracuje podwójnie doładowane V8 o pojemności 4 litrów. Rozwija 476 KM i 650 Nm, natomiast we wzmocnionej specyfikacji S aż 510 koni i 700 Nm. Zużycie paliwa w cyklu średnim wynosi zaledwie 12,9 litra.

Mercedes GLC Mercedes GLC Mercedes

Model premium w atrakcyjnej ofercie

GLC ma kilka twarzy. Potrafi być zabójczo skuteczny na asfalcie, jak również poza nim. Spory prześwit w połączeniu z aktywnym zawieszeniem, 4x4 i szerokim wachlarzem elektronicznych asystentów pozwala bez trudu pokonywać nieutwardzone szlaki. Atrakcyjnie opakowana całość dostępna jest również w korzystnym programie finansowym Lease&Drive 1 procent. Dzięki temu, wiele samochodów dostępnych jest od ręki i w świetnych cenach.

U wrocławskiego dealera znaleźliśmy GLC 200d ze 163-konnym dieslem, automatyczną skrzynią biegów, czarnym lakierem i bogatą specyfikacją wyposażeniową. W ramach leasingu podpisujemy umowę na dwa lata i określamy roczny limit kilometrów na 20 tysięcy. Do tego wpłata własna w wysokości pięciu procent kwoty netto i można cieszyć się Mercedesem za 1855 złotych netto miesięcznie. Dobrze wyposażonych i mocnych aut jest znacznie więcej, a warunki finansowania można dopasować do własnych potrzeb.

Więcej o: