Mercedes GLC - co powinien mieć SUV idealny dla kobiety?

'Twinkle, twinkle litte star, how I wonder which SUV you are?'. Który model SUV-a, stanowi wypadkową takich cech jak bezpieczeństwo, wygoda oraz niezapomniany komfort podróży? Na to pytanie mamy dwie odpowiedzi. Jak królowe szos, bez wątpienia poczujemy się w Mercedesie GLC. Natomiast, wersja Coupe przypadnie do gustu kobietom z sportowym zacięciem.
Mercedes GLC 200 d Mercedes GLC 200 d Mercedes

Zmiany wizualne

Mercedes GLC jest kontynuacją koncepcji modelu GLK. W tym roku doczekaliśmy się jego faceliftingu. Przeprojektowanie lamp ledowych, zmiana końcówek wydechu i ostrzejszy wygląd ujednoliciły go z resztą nowych modeli producenta. GLC cieszy się niesłabnącą popularnością wśród kobiet. Gabaryty pojazdu nie przytłaczają. Długość, szerokość i wysokość wynoszą odpowiednio 4655, 1890 oraz 1644 mm. Model Coupe jest o kilkadziesiąt milimetrów niższy, ze względu na bardziej dynamicznie opadający dach.

Kobiety często podróżują w szpilkach. Podniesione nadwozie zdecydowanie ułatwia dostęp do wnętrza w takim obuwiu. Nie tylko przy wsiadaniu, ale także podczas umieszczania dziecka w foteliku na tylnym siedzeniu. Kolejny atut to automatycznie otwierany bagażnik oraz jego pojemność. Dla Mercedesa GLC wynosi ona 550 l, w wariancie Coupe jest o 50 l mniejsza.

Mercedes GLC Coupe Mercedes GLC Coupe Mercedes

Szeroki wybór silników

W zależności od upodobań producent oferuje do wyboru wiele wariantów modelu GLC z silnikami benzynowymi oraz wysokoprężnymi. Najmniejszy motor diesla 200 d generuje 163 KM, natomiast benzynowy GLC 200 - 197 KM. Średnie zużycie paliwa dla wspomnianych modeli wynosi odpowiednio 6,9 - 5,8 l/100 km oraz 8,7 - 7,8 l/100 km. Dla osób lubiących dynamiczną jazdę powstała najmocniejsza wersja GLC - AMG 63S. W tym modelu pod maską mamy do dyspozycji, aż 510 KM. Pomimo sporego ciężaru, do setki przyśpieszamy w 3,8 sekundy.

Mercedes GLC Coupe Mercedes GLC Coupe Mercedes

Funkcjonalność i bezpieczeństwo

Mercedes GLC to auto przede wszystkim rodzinne. Wewnątrz znajdziemy liczne schowki, dzięki czemu zyskujemy szereg praktycznych możliwości przechowywania i mocowania przedmiotów. Uwagę przykuwa odnowiona kierownica, przy pomocy której wygodnie sterujemy większością urządzeń pokładowych. Standardowe pokrętło zastąpiono touch padem. Na życzenie multimedia wyświetlane są na 10,25 calowym ekranie dotykowym. W zależności od wybranej wersji wyposażenia do dyspozycji mamy liczne systemy niwelujące ryzyko wystąpienia kolizji. Pewniej za kierownica możemy poczuć się dzięki:

- aktywnemu asystentowi parkowania z kamerą 360,

- reflektorom MULTIBEAM LED automatycznie dostosowującym się do otocznia,

- pakietowi wspomagania bezpiecznej jazdy t.j. asystent zmiany pasa ruchu, prędkości, kierowania,

- napędowi 4MATIC, który gwarantuje wzorową przyczepność,

- układowi DYNAMIC BODY CONTROL z regulacją amortyzacji.

Mercedes GLC Coupe Mercedes GLC Coupe Mercedes

Sztuczna inteligencja

Na koniec warto wspomnieć o bezapelacyjnych hicie, którym jest multimedialny system MBUX. Jest to sztuczna inteligencja w postaci subtelnego kobiecego głosu. Asystenta podróży aktywujemy poprzez wypowiedzenie czarującej komendy "Hej Mercedes". System MBUX identyfikuje się z właścicielem i uczy jego nawyków. Dzięki czemu po pewnym czasie prosząc o wykonanie połączenia telefonicznego z wybraną osobą wystarczy, że wypowiemy jej imię. Mercedes bezbłędnie skontaktuje nas z bliskimi. System MBUX otrzymujemy w standardzie.

Mercedes-AMG GLC 43 Coupe 4Matic Mercedes-AMG GLC 43 Coupe 4Matic Mercedes

SUV klasy premium nie musi być drogi

Mercedes przygotował specjalną ofertę cenową. Obecnie raty leasingowe za Mercedesa GLC zaczynają się od 1750 zł netto miesięcznie za wersję 200d. To jednak nie wszystko, bo producent przygotował atrakcyjną ofertę nawet na najmocniejszą wersję GLC 43 4MATIC.

Więcej o: