TOP5 okazji Seata - na te modele są teraz największe rabaty

Seat ma coraz mocniejszą pozycję na rynku. To zasługa sukcesywnego odświeżania gamy modelowej i wprowadzania do oferty nowoczesnych SUV-ów. Podczas wakacyjnej akcji promocyjnej, możemy liczyć na bardzo atrakcyjne ceny. Sprawdzamy pięć najciekawszych propozycji.
Seat Leon Seat Leon Seat

Seat Leon

Obecna generacja Leona stanowi 45 procent sprzedaży koncernu. Kompaktowe auto dostępne jest na pięciu kontynentach. Od momentu debiutu w 2012 roku, przeszło kilka modernizacji i aktualizacji wyposażenia z zakresu bezpieczeństwa oraz komfortu. To sprawiło, że jego popularność wraz z wiekiem rośnie. Przez siedem lat obecności w ofercie, do klientów trafiło już ponad milion egzemplarzy.

Najnowsze wcielenie oferuje silniki o mocy od 85 do 300 koni mechanicznych. Łączą się z manualnymi, 5 i 6-stopniowymi przekładniami lub 7-biegowymi automatami. Napęd na cztery koła dostępny w Cuprze korzysta ze sprzęgła typu Haldex. Najoszczędniejszy wariant 1.6 TDI (115 KM) zużywa zaledwie 4,8 litra w cyklu mieszanym.

Mimo ogromnej popularności modelu, Seat zdecydował się rozpocząć wakacyjną akcję promocyjną. Dzięki temu, Leona można kupić obecnie z rabatem sięgającym 16 tysięcy złotych.

Seat Arona Seat Arona Seat

Seat Arona

Wszechstronny Seat jest jednym z największych przedstawicieli gatunku. Auto mierzy 414 centymetrów długości, 178 szerokości i 154 wysokości. Nadwozie można wzbogacić kontrastującym dachem oraz lusterkami bocznymi. Do wyboru pozostają koła w rozmiarze 16-18 cali, a także 10 kolorów karoserii.

W środku możemy liczyć na sporo miejsca w dwóch rzędach i bagażnik o pojemności 400 litrów. Po złożeniu asymetrycznego oparcia, możliwości przewozowe rosną do 1280 litrów. Wyróżniający się wynik w segmencie. Oprócz tego, możemy liczyć na solidne materiały wykończeniowe i wiele ciekawych opcji wyposażeniowych w standardzie.

Pod maską Arony mogą pracować benzynowe jednostki napędowe o mocy od 95 do 150 koni mechanicznych. Łączą się z manualną lub automatyczną, 7-stopniową przekładnią. Co ciekawe, maksymalny rabat na auta z rocznika 2019 wynosi aż 8200 złotych.

Seat Ateca Seat Ateca fot. Seat

Seat Ateca

Kompaktowy SUV Seata jest jednym z najważniejszych motorów napędowych koncernu. Bazuje na modułowej płycie MQB i oferuje wysoki poziom praktyczności. Dynamicznie zaprojektowane nadwozie mierzy 436,5 centymetra długości, 184 szerokości i 160 wysokości. Rozstaw osi wynosi 264 cm. Seata można osadzić na 16-19-calowych obręczach ze stopów lekkich, a także wyposażyć w pełni LED-owe, aktywne reflektory, przyciemnione szyby boczne i elektrycznie unoszoną pokrywę bagażnika.

Pod maską znajdziemy zarówno benzynowe, jak i wysokoprężne jednostki napędowe. Dysponują mocą od 115 o 190 koni mechanicznych. Niemniej, na szczycie gamy znajdziemy jeszcze odmianę Cupra. To usportowiona wersja Ateki dysponująca stadem 300 KM uzyskiwanych z 2-litrowego motoru wspartego doładowaniem. Do setki przyspiesza w 4,9 sekundy, co należy uznać za fantastyczny wynik.

W letniej promocji Atekę bardzo korzystnie wyceniono. Rabat na egzemplarze z rocznika 2019 sięga 13 700 zł. Dodatkową korzyść stanowi możliwość zostawienia starego samochodu w rozliczeniu.

Seat Tarraco Seat Tarraco Seat

Seat Tarraco

473,5-centymetrowy SUV zdolny komfortowo połykać setki autostradowych kilometrów i zjechać z utwardzonych szlaków, potrafi zmieścić na pokładzie nawet 7 osób. Modele z rocznika 2019 mają silniki o mocy od 150 do 190 koni mechanicznych. Łączą się z manualną lub automatyczną skrzynią i napędem na przednią albo obie osie.

Potężny, hiszpański SUV to również mnóstwo przestrzeni w trzech rzędach siedzeń i bagażnik o pojemności 760 litrów. Auto wyposażono w szereg nowatorskich rozwiązań istotnie podnoszących komfort i bezpieczeństwo podczas codziennej eksploatacji. To między innymi:

- Asystent jazdy w korku

- System kamer 360 z widokiem z góry

- Ogrzewanie postojowe

- System multimedialny z 8-calowym ekranem, nawigacją, wydajnym audio i sterowaniem głosowym

- BeatsAudio: System audio klasy premium o mocy 340W ze wzmacniaczem, 9 głośnikami i subwooferem

Topowy, reprezentacyjny SUV Seata także został objęty wakacyjną akcją promocyjną. Dzięki temu, maksymalny rabat sięga 8 tysięcy złotych. Obok takiej oferty trudno przejść obojętnie.

Seat Alhambra Seat Alhambra Fot. Materiały prasowe

Seat Alhambra

Rodzinny van jest świetną propozycją dla dużych rodzin. Na pokładzie zmieści nawet 7 osób w bardzo komfortowych warunkach. Dostęp do wnętrza ułatwiają elektrycznie przesuwane drzwi boczne, a także sporych rozmiarów pokrywa bagażnika - również otwierana za pomocą elektrycznych siłowników.

Wewnątrz znajdziemy bardzo dobre materiały wykończeniowe i szereg dodatków z zakresu komfortu i bezpieczeństwa. Przednie fotele można wyposażyć w elektryczną regulację z pamięcią ustawień, a siedziska drugiego rzędu przesuwać i sterować kątem pochylenia oparć. Alhambra potrafi też autonomicznie parkować prostopadle i równolegle tyłem, a dzięki aktywnemu tempomatowi utrzymać prędkość i odległość względem poprzedzającego pojazdu.

Do napędu Seata oddelegowano dwie jednostki wysokoprężne. To 2.0 TDI występujące w wersji o mocy 150 lub 177 koni mechanicznych. Diesel z manualną lub automatyczną przekładnią. W najmocniejszej odmianie występuje również z napędem na obie osie. Ponadto, w ramach wakacyjnej akcji promocyjnej, auta z rocznika 2019 można kupić z rabatem sięgającym 9100 złotych.

Więcej o: