Nissan Qashqai to najpopularniejszy crossover od lat. Teraz z nową ceną

Kompaktowy SUV Nissana od lat zajmuje topowe miejsca w rankingach sprzedaży. W zeszłym roku w Polsce Qashqai zajął drugie miejsce z wynikiem 8537 sprzedanych egzemplarzy. Bestsellerowy model dostępny jest teraz w wyjątkowej promocji. Prześwietlamy ofertę japońskiego producenta.
Nissan Qashqai 1.3 DiG-T DCT Nissan Qashqai 1.3 DiG-T DCT fot. Piotr Mokwinski

Z czego wynika popularność Nissana Qashqai?

Druga generacja kompaktowego SUV-a pojawiła się na rynku w 2013 roku. Niedawno auto przeszło modernizację i zyskało nowe technologie oraz jednostki napędowe. Ogromna popularność tego auta wynika z jego wszechstronności. Zwiększony prześwit pozwala nie tylko na forsowanie miejskich krawężników i sporych ubytków w asfalcie, ale wersja z napędem na obie osie poradzi sobie także w lekkim terenie. Koleiny wypełnione błotem, czy śnieżne zaspy są dla Nissana bułką z masłem.

Wsparciem dla kierowcy są też mocne, nowoczesne jednostki napędowe. Wprowadzony kilka miesięcy temu silnik 1.3 DIG-T generuje 140 lub 160 koni mechanicznych. Najmocniejszy z motorów wysokoprężnych ma 150 KM i można go połączyć z automatyczną przekładnią. Zużycie paliwa w cyklu mieszanym wynosi zaledwie 6,6 litra na 100 kilometrów.

Nissan Qashqai 1.3 DiG-T DCT Nissan Qashqai 1.3 DiG-T DCT fot. Piotr Mokwinski

Technologie na straży komfortu i bezpieczeństwa

Nowoczesny SUV to jednak nie tylko mocne jednostki napędowe. Na kiepsko oświetlonych drogach świetnie sprawdzą się w pełni LED-owe, aktywne reflektory. Nie trzeba się też martwić o wygodę. Obszerne, dobrze wyprofilowane fotele mogą zyskać sterowanie elektryczne w kilku płaszczyznach. Miejsca w dwóch rzędach wystarczy dla kompletu rosłych pasażerów. Podróż uprzyjemni również wydajne audio sygnowane przez firmę Bose, a lawirowanie na ciasnych parkingach - system kamer 360 stopni. Japońskie auto potrafi też rozpoznawać znaki drogowe, ostrzeże o niezamierzonej zmianie pasa ruchu i uruchomi hamulce w trybie awaryjnym w razie wykrycia przeszkody.

Nissan Qashqai 1.3 DiG-T DCT Nissan Qashqai 1.3 DiG-T DCT fot. Piotr Mokwinski

Wiele możliwości

Decydując się teraz na wszechstronnego Nissana klienci mogą wybierać spośród wielu wersji i modeli. Promocją są objęte zarówno modele z rocznika 2018 jak i te z 2019. Zeszłoroczne auta można kupić z upustem do 16 500 zł, a auta z 2019 roku - taniej o nawet 6 tys. zł. Klienci mogą niemal do woli przebierać zarówno wśród wersji z silnikami wysokoprężnymi jak i tymi zasilanymi benzyną. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Więcej o: