Volkswagen wyprzedaje swojego SUV-a. Tiguan z nowym cennikiem

Tiguan to bez dwóch zdań jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najlepiej sprzedających się modeli Volkswagena. Kompaktowy SUV jest teraz objęty atrakcyjną akcją promocyjną. Sprawdzamy, czy warto zainteresować się ofertą.
Volkswagen Tiguan Offroad Volkswagen Tiguan Offroad fot. VW

Popularność Tiguana w Polsce

Kompaktowy SUV Volkswagena od wielu lat zajmuje czołowe pozycje w rankingach sprzedaży. W pierwszym kwartale 2019 roku zajął w Polsce drugie miejsce w swoim segmencie, z wynikiem przekraczającym 2 tysiące egzemplarzy. Fenomen tego modelu możemy porównać do Golfa. Rekreacyjne auto jest wszechstronne, praktyczne, dobrze wykonane i dynamiczne. W wersji z napędem na cztery koła stanowi też nie lada gratkę dla miłośników jazdy w terenie. Pomaga w tym wysoki prześwit, który wynosi aż 200 milimetrów.

Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan fot. VW

Wnętrze naszpikowane gadżetami

Kolejny argument przemawiający za Tiguanem to praktyczne i dobrze wyposażone wnętrze. Przednie fotele są wygodne, dobrze wyprofilowane i można je doposażyć w elektryczną regulację z pamięcią ustawień. Nie brakuje też miejsca na tylnej kanapie z regulowanym oparciem. W 5-osobowej konfiguracji bagażnik mieści 615 litrów. Po złożeniu asymetrycznej kanapy, jego pojemność rośnie do imponujących 1655 litrów.

Wnętrze wykonane z wysokiej klasy materiałów wykończeniowych nie tylko wygląda nowocześnie, ale oferuje również wiele wyszukanych gadżetów elektronicznych. Na pokładzie znajdziemy między innymi:

  • bezkluczykowy system dostępu
  • fotele kierowcy i pasażera ergoActive z funkcją masażu
  • ciekłokrystaliczny, personalizowany zestaw wskaźników
  • trzystrefową klimatyzację automatyczną z filtrem antyalergicznym
  • system wspomagania parkowania z przyczepą
  • przezierny wyświetlacz
  • zestaw multimedialny z dotykowym ekranem, modułem internetowym, kamerą cofania i wbudowanym dyskiem twardym
VW Tiguan. Na Islandi jest 340 tys. mieszkańców, 350 tys. zarejestrowanych samochodów i 
800 tys. owiec VW Tiguan. Na Islandi jest 340 tys. mieszkańców, 350 tys. zarejestrowanych samochodów i 800 tys. owiec fot. Mariusz Barwinski

Zaoszczędź mnóstwo pieniędzy

Volkswagen Tiguan pewnie zachowuje się na drodze i oferuje silniki o mocy od 130 do 240 koni mechanicznych. Można je sparować z manualną lub automatyczną, dwusprzęgłową przekładnią i napędem na cztery koła. Dodatkowo Volkswagen przygotował teraz ofertę specjalną obejmującą samochody dostępne od ręki. Na specjalnej stronie znajdziemy ponad 500 egzemplarzy w rozmaitych wersjach silnikowych i wyposażeniowych. Prosty algorytm pozwala wybrać jednostkę napędową, specyfikację, zakres cenowy i najbliższego dealera. Wszystkie samochody z bieżącego roku produkcji przeceniono o 14 tysięcy złotych. Taka oferta może się już nie powtórzyć.

Więcej o: