Czy opłaca się kupować luksusową hybrydę? Sprawdziliśmy różnice w zużyciu paliwa

RX to jeden z najważniejszych modeli japońskiego producenta. Duży SUV odniósł spektakularny sukces nie tylko w Europie, ale również w Ameryce Północnej i Azji. Klienci polubili go za luksusowy charakter i oszczędny napęd hybrydowy. Prześwietlamy nowy cennik.
Lexus RX L 2017 Lexus RX L 2017 fot. Lexus

Duży i większy

Lexus RX występuje w wersji zwykłej i przedłużanej. Ma też dwa napędy do wyboru. Podstawowy nosi oznaczenie RX 300, pod którym kryje się benzynowa jednostka o pojemności dwóch litrów. Ma 238 koni mechanicznych i 350 Nm przenoszonych na koła obu osi. Doładowany motor pozwala rozpędzić się w 9,5 sekundy do pierwszej setki. Inna odmiana stanowi jednak o popularności modelu.

Lexus RX L 2017 Lexus RX L 2017 fot. Lexus

Potęga hybrydy

Druga z jednostek jest hybrydą i to właśnie ona stanowi o potędze japońskiego modelu. Zdecydowana większość klientów decyduje się na taki wariant. Dlaczego? Przede wszystkim z uwagi na dopracowaną technologię, dynamikę i niskie zużycie paliwa, do którego alternatywna odmiana benzynowa nie jest w stanie się zbliżyć. RX 450h ma 3,5-litrowy motor V6 sprzężony z mocnym elektrykiem. Układ rozwija 313 KM i zużywa w cyklu średnim zaledwie 6,7 litra - o 3,2 litra mniej od RX 300. Sprint do setki trwa zaledwie 7,7 sekundy.

Lexus RX L 2017 Lexus RX L 2017 fot. Lexus

Bogate wyposażenie

Nie trzeba sięgać po topowe specyfikacje wyposażenia, by cieszyć się wieloma pokładowymi udogodnieniami. Już w podstawowej wersji Elite można liczyć na:

 • dwustrefową automatyczną klimatyzację z generatorem cząstek nanoE;
 • aktywny tempomat działający w pełnym zakresie prędkości;
 • elektryczną regulację wysokości i wysunięcia kierownicy;
 • system ochrony przedzderzeniowej z wykrywaniem pieszych;
 • elektryczną regulację przednich foteli w 8 kierunkach;
 • otwieranie i uruchamianie pojazdu z kluczykiem w kieszeni;
 • trójprojektorowe reflektory LED z sekwencyjnymi kierunkowskazami.

Do tego warto dołożyć rozsądnie wyceniony pakiet Business obejmujący:

 • wydajną nawigację obsługiwaną dotykowym ekranem;
 • czujniki parkowania z funkcją samodzielnego zatrzymania;
 • podgrzewanie przednich foteli;
 • 20-calowe felgi aluminiowe z komorą tłumiącą hałas.
Lexus RX Lexus RX fot. Lexus

Atrakcyjna oferta

Wraz z początkiem 2019 roku, Lexus opublikował nowy cennik na 5 i 7-osobową wersję modelu RX. Różnice w cenie są naprawdę duże i trudno obok takiej oferty przejść obojętnie. Korzyść dla klienta w przypadku odmiany RX 300 wynosi 65 tysięcy złotych. Hybrydowy wariant ma równie atrakcyjną wycenę. W przypadku RX 450h bonifikata wynosi 55 tysięcy. Warto wiedzieć, że akcją zostały objęte wszystkie specyfikacje wyposażeniowe. Klient może dopasować finalną konfigurację samochodu do własnych preferencji.

Więcej o: