Skoda Kodiaq 4x4 z nowymi cenami. Ile trzeba zapłacić za flagowego SUV-a?

Topowy SUV Skody sprzedaje się niczym ciepłe bułeczki. Nic dziwnego, bowiem oferuje mnóstwo przestrzeni, dynamiczne jednostki napędowe i napęd 4x4, który pozwala zjechać z utwardzonych szlaków. Znamy nowy cennik czeskiego przeboju.
Skoda Kodiaq Skoda Kodiaq Skoda

Wygodnie w teren

To pierwszy w historii tak duży SUV Skody. Na pokładzie zmieści siedem osób i oferuje gadżety, które dotąd można było spotkać w samochodach z metką premium. Poza udogodnieniami elektronicznymi, mamy też napęd na obie osie. Dzięki temu Skodą z powodzeniem można forsować przeszkody na nieutwardzonych szlakach.

Skoda Kodiaq Skoda Kodiaq Skoda

19 centymetrów

188 milimetrów prześwitu w połączeniu z napędem na cztery koła pozwala bez obaw zapuszczać się tam, gdzie kończy się asfalt. Inteligentny napęd 4x4 stosowany w Skodzie płynnie przekazuje moment obrotowy na cztery koła. Gdy jedno z nich traci przyczepność, niutonometry trafiają na opony, które mają lepszy kontakt z podłożem. Dzięki temu nie trzeba obawiać się kolein wypełnionych błotem, podmokłej czy zasypanej śniegiem drogi. Wystarczą dobre opony i chęć wyprawy w nieznane.

Skoda Kodiaq Skoda Kodiaq Skoda

Stały napęd na cztery koła

System stosowany w Skodach w każdym przypadku przenosi część mocy na tylne koła. Komputer wsparty przez dziesiątki czujników sprawia, że możemy mieć zaufanie do auta w każdych warunkach. Dynamiczny start na mokrej nawierzchni, czy zaśnieżonej jezdni? Proszę bardzo. Minimalne straty wynikające z utraty przyczepności pozwalają maksymalnie wykorzystywać potencjał jednostki napędowej. Warto też wiedzieć, że na koła tylnej osi może trafić nawet 90% momentu obrotowego.

Z pomocą przychodzi też zaawansowana elektronika - asystent wjazdu i zjazdu ze wzniesienia, a także tryb Off-road. Moduł wybierany poprzez wciśnięcie ikonki na dotykowym ekranie zmienia charakterystykę kontroli trakcji, układu kierowniczego i pracy zawieszenia. Przydaje się w miejscach, gdzie mniejsze crossovery nie mają czego szukać.

Skoda Kodiaq Skoda Kodiaq Skoda

Cztery silniki do wyboru

Coraz więcej osób decyduje się na 4x4, bo to nie tylko bezpieczeństwo, lecz również komfort codziennej eksploatacji. Napęd na obie osie nie zwiększa zużycia paliwa i może przydać się w najmniej spodziewanym momencie. Właśnie przez to oferta Skody jest naprawdę szeroka. 4x4 występuje w połączeniu z następującymi silnikami:

  • 1.5 TSI ACT - 150 KM i DSG;
  • 2.0 TSI - 190 KM i DSG;
  • 2.0 TDI - 150 KM i manualna lub automatyczna skrzynia (DSG);
  • 2.0 TDI - 190 KM i DSG.

Szeroki wybór jednostek napędowych i możliwość niemal nieograniczonej personalizacji Kodiaqa, to nie koniec atrakcji. Producent przedstawił nowy cennik. Skoda Kodiaq 4x4 dostępna jest już od 1367 złotych miesięcznie w internetowym salonie Skody.

Więcej o: