Ile kosztuje najpiękniejsze Gran Turismo na rynku?

Obok tego samochodu nie można przejść obojętnie. Lexus LC to rasowe, 4-miejscowe coupe zwracające uwagę atrakcyjną sylwetką, które pod maską skrywa bardzo dynamiczną i do tego oszczędną jednostkę. Przyglądamy mu się z bliska.
Lexus LC 500 Lexus LC 500 Fot. Jan Zomer

Co pod maską

Pod smukłą sylwetką rasowego Gran Toursimo skrywa się jednostka V8 o pojemności pięciu litrów. Wersja LC 500 jest zasilana silnikiem o mocy maksymalnej 477 KM. Dzięki temu samochód rozpędza się o 0 do 100 km/h w czasie 4,7 sekundy a prędkość maksymalna to 270 km/h. Oprócz tego samochód jest jeszcze dostępny w wersji hybrydowej LC 500h, gdzie pod maską zainstalowano silnik 3.5 V6 wspomagany przez motor elektryczny. Taki zestaw generuje łącznie 359 KM, rozpędza się do "setki" w 5 sekund i pojedzie maksymalnie 250 km/h.

Lexus LC 500 Lexus LC 500 Fot. Jan Zomer

Nasz wybór

Naszym zdaniem warto zwrócić uwagę na bazową wersję wyposażenia Prestige. Znajdziemy w niej wysokiej klasy system audio Mark Levinson z 13 głośnikami, który umili dalekie podróże tym samochodem. Wygodne i dobrze trzymające fotele obszyto wysokogatunkową, naturalną skórą. W zależności od warunków na drodze kierowca może wybrać jeden z trybów sztywności zawieszenia, dzięki systemowi AVS, a oferowany w standardzie szklany dach wpuści do kabiny trochę słońca i świeżego powietrza. Samochód stoi na pięknych, 20-calowych felgach z oponami niskoprofilowymi. Ceny tej wersji poznasz poniżej.

Lexus LC 500 Lexus LC 500 Fot. Jan Zomer

Smartplan

Przy okazji warto zainteresować się leasingiem Smartplan, który oferuje wyjątkowo niskie raty leasingowe. Dzięki tej ofercie można użytkować samochód, płacąc raty nawet o 50 proc. niższe w porównaniu do tradycyjnego leasingu. I to wszystko przy niewielkiej wpłacie własnej. Więcej na ten temat można się dowiedzieć poniżej.

Więcej o: