Toyota żegna Aurisa. I daje ogromne rabaty przed debiutem nowej Corolli

Już w przyszłym roku zadebiutuje kolejna generacja Toyoty Corolli, wypierając z rynku Aurisa - Japończycy wracają do znanej nazwy. Kompakt Toyoty jest z tej okazji mocno przeceniony. Ile trzeba teraz za niego zapłacić?
Toyota Corolla Hatch 2018 Toyota Corolla Hatch 2018 fot. Toyota

Corolla zamiast Aurisa

Nowa Toyota Corolla pojawi się na rynku dopiero w przyszłym roku. Z tej okazji japoński producent zamierza wprowadzić trochę zmian. Nazwa Corolla obejmie tym razem wszystkie możliwe wersje nadwozia. To tłumaczy, dlaczego producent rezygnuje z nazwy Auris stosowanej do tej pory na rynku europejskim - zarówno dla wersji hatchback jak i kombi.

Z okazji zmierzchu nazwy Auris Toyota ogłosiła szeroką akcję rabatową m.in. na swojego kompakta. To dobry okres, by się nim zainteresować - jest wyraźnie tańszy od rywali. W poniższym linku znajdziesz pełny cennik rabatowy dla Aurisa i innych modeli Toyoty.

Toyota Corolla Hatch 2018 Toyota Corolla Hatch 2018 fot. Toyota

Nowa Toyota Corolla

Debiut nowej nomenklatury przypada przy okazji wprowadzenia modułowej platformy TNGA, która ma zastąpić dotychczasową architekturę. Przedstawiciele japońskiego koncernu zapowiadają, że dzięki nowej technologii zwiększy się atrakcyjność i styl modelu, a tego poprawi komfort we wnętrzu oraz dynamika. Dlatego premiera nowej generacji to najlepszy moment, aby przywrócić nazwę Corolla dla wersji hatchback i kombi.

Toyota Corolla Touring Sports zadebiutuje podczas salonu samochodowego w Paryżu. Oprócz tego na stoisku japońskiej marki zaprezentuje się Corolla w wersji hatchback, która jeszcze jako Auris zadebiutowała na salonie w Genewie.