"Dwa zdania" | Limity do 30 km/h w miastach

Moto.pl
18.10.2016 14:30
Włodarze kolejnych miast wprowadzają strefy, w których limity prędkości wynoszą 30 km/h. Takie rozwiązania są znane nie od dziś, ale czy mają sens? Redaktorzy moto.pl - jak zwykle w serii 'Dwa zdania' - mają rozbieżne opinie na ten temat. A jakie jest wasze zdanie? 'Dwa zdania' to cykl, w którym z przymrużeniem oka dyskutujemy o ważnych wydarzeniach z branży moto. Cel mamy zawsze ten sam - chcemy w ten sposób zaprosić Was do rozmowy.
Komentarze (62)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • vald

  Oceniono 27 razy 13

  Wszystko było by w porządku gdyby te ograniczenia dotyczyły konkretnych odcinków drogi, gdzie naprawdę bywa niebezpiecznie. Ale w Polsce - niestety - jak się stawia znak, to nie po to by go za chwilę odwoływać. Takich znaków i tak nikt nie respektuje. To tylko uczy nie szanowania prawa i przepisów.
  Przepisy na wyrost, Znaki na wyrost tylko by pokazać , no właśnie co?
  Głupotę i arogancję Ciekawe kto z zarządu dróg, urzędników ratuszy jeździ w takich miejscach 30km/h?

 • emikal10

  Oceniono 41 razy 13

  Prędkość średnia w ścisłych centrach miast i ta nie jest wyższa niż 30 km/h. Jeżdżę na rowerze po mieście, mam średnią prędkość ok. 22 km/h i tak na wielu odcinkach jeżdżę szybciej niż samochodem.

 • for_pit

  Oceniono 18 razy 10

  to ja polecam wszystkim specom od zakazów dokładniejsze przyjrzenie się doświadczeniom z UK - po wprowadzeniu dramatycznie niższych limitów prędkości równie dramatycznie wzrosla ilość drobnych incydentów - typu stłuczki, niegroźne potrącenia.... czemu? bo skoro jedzie sie TAK WOLNO to nic się nie może stać i większość ludzi nie zajmuje sie samochodem tylko no sms-ami

 • Gość: ooo

  Oceniono 34 razy 10

  Przy obecnej sytuacji budżetu emerytury , 500+ itp to ma sens.
  Proponuję do tego 60 km/h poza terenem zabudowanym i 90 na autostradzie
  będzie bezpieczniej czy coś tam

 • Gość: klops

  Oceniono 39 razy 9

  Dla ustawodawców - gotowa ustawa do wprowadzenia to "Locomotive act" z 1865r z Anglii. Pokrótce - ograniczenie w mieście do 3 km/h , poza miastem do 4 km/h a przed pojazdem biegnący facet z czerwoną flagą. A tak poważnie dla ekologii ograniczenie do 30 tam gdzie można szybciej nie jest za dobre. Dla bezpieczeństwa też nie. Jezdnia to jezdnia i służy do poruszania się pojazdów. Jeżeli piesi tego nie rozumieją i włażą na jezdnię gapiąc się w smartfona to może niech zadziała dobór naturalny, bo w takim przypadku i 30 km/h nie pomoże.

 • hrkukus

  Oceniono 23 razy 7

  Kiedyś na mostach było 8 km/godz. To dopiero było ograniczenie, jedynym możliwym sposobem było wypuszczenie pasażera, który szybkim marszem poprzedzał samochód.
  Jedynym sposobem, by kierowcy w miarę trzymali się limitów, jest wytworzenie w nich poczucia, że są to ograniczenia rozsądne, że ktoś pomyślał o bezpieczeństwie innych i stracie czasu kierowców. Pomyślał, a nie postawił 30 od jednego do drugiego krańca wsi.

 • student_zebrak

  Oceniono 35 razy 7

  30 kmh? To znaczy caly czas noga na hamulcu? Srodowisko bedzie zachwycone.

 • cezar61

  Oceniono 10 razy 6

  A co w Polsce ma sens?

 • Gość: Lu

  Oceniono 50 razy 6

  Dla tych chorych poj..... aktualnie rządzących najlepiej by było,gdybyśmy pyrkali na osiołkach.Tak samo jak ten żyd z Nazaretu. Tak się zastanawiam,kiedy wróci inkwizycja i palenie na stosie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX