Zużycie 2,5 l benzyny na 100 km? Z tymi samochodami niemożliwe staje się możliwe

Team Total
19.07.2016 16:30
Do tej pory samochody hybrydowe nie kusiły swoim wyglądem. Zdecydowanie nie przypominały samochodów przyszłości. Najlepszym tego przykładem jest Toyota Prius. Audi A3 E-Tron przełamuje wizerunek dotychczasowych hybryd. To jednak nie jest najważniejsze. Zużycie 2,5 l benzyny na 100 km? Z tym samochodem to możliwe.
Więcej o:
Komentarze (3)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: jacek

    Oceniono 4 razy 4

    Czy taki samochód może palić 1,5 litra benzyny na setkę? Tak. Czy może palić 2,5 litra benzyny na setkę? Bez problemu. Czy mój samochód może palić 0 litrów benzyny na setkę? Jak najbardziej, robi to niemal dokładnie na tej samej zasadzie, co to Audi, które po naładowaniu akumulatorów nie używa silnika spalinowego, więc benzyny na krótkich trasach nie pali wcale, a na trochę dłuższych pali tylko przez część trasy. Mój samochód z kolei pali olej napędowy zamiast benzyny.

    Zabrakło za to informacji, że według danych producenta ten wspaniały samochód ma bagażnik o pojemności 280 litrów, a więc tyle, co mały hatchback (10% więcej od VW Up!), a kosztuje jak spora limuzyna. Według cennika wiszącego aktualnie na stronie importera, w wersji podstawowej ceny zaczynają się od 172.200 zł, czyli niemal dokładnie 2 razy tyle, co Skoda Superb, żeby pozostać przy produktach tego samego koncernu. Do tego Audi jest z roku 2014, a Superb z 2016.

    Powyższy filmik, to niestety esencją współczesnego agorowego dziennikarstwa motoryzacyjnego (choć nie tylko agorowego i nie tylko motoryzacyjnego): z miną eksperta opowiadać androny o rzeczach, o których nie ma się cienia najzieleńszego pojęcia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX