Tańsze LPG? Już niedługo klienci zatankują sami (TVN Turbo/x-news)

źródło: TVN Turbo/x-news
09.08.2012 20:44
Nawet dziesięć groszy na litrze będą mogli zaoszczędzić kierowcy samochodów na gaz LPG. Wszystko przez planowaną zmianę przepisów, która umożliwi samodzielne tankowanie tego paliwa. Na te decyzję zmotoryzowani czekali od dawna. Ostatnio pojawiły się jednak głosy, że zgoda na samoobsługę byłaby uwarunkowana szeregiem obostrzeń. Na przykład koniecznością zmodernizowania auta.
Komentarze (7)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: 123

  Oceniono 6 razy 6

  jak coś w tym kraju będzie tańsze to najwyżej nasza praca......

 • liczbynieklamia

  Oceniono 7 razy 5

  10 groszy? Skąd takie wyliczenia? Niech pompiarz zarabia 1700 brutto (więc powyżej pensji minimalnej), to koszty pracodawcy to jakieś 2000zł, do tego 100zł na inne koszty, mamy 2100zł miesięcznie. W roku mamy 252 dni robocze, odliczamy 26 na urlop i 10 na zwolnienia lekarskie, wyjdzie 216 dni roboczych, czyli średnio 18 dni roboczych w miesiącu po 8 godzin. Koszt jednej godziny - 14.58zł, po dodaniu VAT-u mamy 18 złotych. Niech w godzinę zatankuje 10 samochodów po 40 litrów, to daje nam 400 litrów i 4.5 grosza na litrze. Prawdopodobnie ten pompiarz oprócz tankowania i w czasie tankowania robi inne rzeczy, więc rzeczywisty koszt jest jeszcze niższy. Nikt więc nie obniży ceny LPG o 10 groszy, a jeśli w ogóle jakaś obniżka będzie, to niezauważalna - no chyba, że dla pompiarza, który pójdzie na "kuroniówkę". A jak pojawią się w prasie informacje, że ten i ów kierowca zrobił sobie krzywdę przy tankowaniu gazu, to i tak kierowcy aut z LPG w sporej części będą wybierali stacje z obsługą.

 • Gość: Richard

  Oceniono 6 razy 4

  Przestańcie już naciągać, nikt nie obniży ceny tylko najwyżej "tankujący" straci pracę. No i nie wmawiajcie, że zmotoryzowani czekali na tą decyzję od dawna - Ja jakoś na nią nie czekałem a wręcz przeciwnie byłem obsługiwany lepiej niż tankując najdroższe paliwo.

 • Gość: m

  Oceniono 8 razy 4

  Nie cieszcie się tak...Unia POdwyższy akcyzę i LPG będzie po 4 zł Hehhehehe :)

 • Gość: Jasio

  Oceniono 3 razy 3

  Samoobsługa? Samoobsługa to jest w USA gdzie mogą w domu sobie zamontować mini stację CNG i tankować samochód przed garażem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX