Motor Show odwiedziło 46 tys. ludzi

Jedna premiera światowa, czternaście premier polskich, łącznie około 800 eksponatów zaprezentowano podczas targów Motor Show, które odbyły się w Poznaniu w dniach 18-20 marca. Targi odwiedziło rekordowe 46 tysięcy zwiedzających

W Poznaniu po raz pierwszy świat ujrzało zjawiskowe Maserati stworzone przez niemiecką firmę tuningową Mansory, która pochwaliła się także stworzonym z włókna węglowego Cyrusem wykonanym na bazie Aston Martina DB9. Swoje najnowsze samochody, po raz pierwszy w Polsce zaprezentowały firmy Bentley, Audi, Hyundai, Peugeot, Toyota, Ford, Grecav, Mercedes, BMW, Chevrolet, czy Lexus. Tryumfy święciły także motocykle, a wśród nich premierowe Ducati, Yamaha oraz BMW.

Nie mniejszym zainteresowaniem publiczności cieszyły się eksponaty zabytkowe, których 150 pochodziło z bogatej kolekcji Muzeum Motoryzacji Automobilklubu Wielkopolski. Wystawa starych pojazdów na wielu zwiedzających zrobiła największe wrażenie.

W pawilonie z nowymi modelami nuda, może trzy ciekawsze samochody. Tu jest na co popatrzeć - mówi o wystawie przygotowanej przez Automobilklub Wielkopolski Michał, student Politechniki Poznańskiej

W głównej sali wystawowej imprezy poza setkami samochodów na zwiedzających czekały liczne atrakcje. - Od dziś zapinam pasy - mówili zgodnie goście Motor Show po wyjściu z symulatora dachowania. W urządzeniu przypominającym samochód, zawieszonym na stalowych rurach, przypięci wyłącznie pasami bezpieczeństwa, goście byli obracani do góry nogami. Grupy młodszych i starszych gromadziły się tłumnie również wokół symulatora pozwalającego ścigać się po wirtualnym Torze Poznań.

Różnorodny i atrakcyjny program wydarzeń uzupełniały wydarzenia w Miasteczku Rodzinnym oraz tory: gokartowy i dla quadów. 46 tys. zwiedzających uczestniczyło w dziesiątkach konkursów i zabaw. Ten najważniejszy wygrał Jarosław Stachowiak, który stał się posiadaczem pięknej Alfy Romeo Mi.To.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć z targów Motor Show 2011.

Kolejna edycja Motor Show odbędzie się w Poznaniu w dniach 23-25 marca 2012.

mjl, źródło: Motor-Show, poznan.gazeta.pl


 

Straże gminne łapią na fotoradary. Bezprawnie?

 

BMW 1 M Coupe - w służbie porządku

 

Porsche 918 Spyder wycenione na 645 tys. euro

Marcin Lewandowski
źródło: Automobilklub Wielkopolski, Motor-Show


Więcej o: