Wakacje 2010 | 773 zabitych i 10 tys. rannych

Tegoroczne wakacje były bezpieczniejsze od ubiegłorocznych - mniej było wypadków, zabitych i rannych. Mniej też było nietrzeźwych kierujących. Mimo to w wypadkach zginęły 773 osoby, a ponad 10 tys. zostało rannych

Parking.moto.pl: wszystkie samochody w jednym miejscu

W czasie wakacji doszło na polskich drogach do 7628 wypadków (to o 410 mniej niż w zeszłym roku), w których zginęły 773 osoby (o 90 mniej niż rok temu), a 10 012 zostało rannych (o 684 mniej). Ponadto zatrzymano 33 454 nietrzeźwych kierujących - o 3269 mniej niż w zeszłe wakacje.

Funkcjonariusze jako główną przyczynę wypadków wskazują brawurę kierujących. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, wyprzedzanie na trzeciego i przed wzniesieniem - to główne grzechy większości zatrzymanych przez policjantów kierowców.

Policja przeprowadziła szereg akcji, m.in. trzeźwe poranki, "Bus" (kontrole autokarów, którymi przewożono dzieci), "Pieszy" i "Rowerem bezpiecznie do celu". W ramach kampanii policjanci pouczali pieszych, jak bezpiecznie poruszać się po drodze pieszo i rowerem oraz zachęcali do korzystania ze ścieżek rowerowych.

Źródło: policja.gov.pl

Zapnij dziecko w foteliku - ZOBACZ WIĘCEJ

Po narkotykach rozum wysiada - ZOBACZ TUTAJ

Parking.moto.pl: samochody czekają na Ciebie
Więcej o: