Kościuszko na podium w Meksyku

Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak jadący Fordem Fiesta S2000 zajęli trzecie miejsce w Corona Rally Mexico zdobywając tym samym 15 punktów w klasyfikacji SWRC

Według nieoficjalnej klasyfikacji w SWRC zwyciężył Xavier Pons przed Martinem Prokopem i Michałem Kościuszko.

Świetne zakończenie bardzo trudnego dla nas rajdu. Wygraliśmy większość odcinków specjalnych jednak kłopoty techniczne uniemożliwiły nam wygranie w klasyfikacji SWRC. Trzecie miejsce i podium to naprawdę duży sukces i bardzo dobre rozpoczęcie sezonu - powiedział na mecie rajdu Michał Kościuszko

Pomimo problemów technicznych jedyna polska załoga startująca w pełnym cyklu Rajdowych Mistrzostw Świata SWRC wygrała największą liczbę oesów podczas Corona Rally Mexico (Kościuszko - 9, Pons - 6, Prokop - 4).  Niestety dwukrotnie zawodnicy zmuszeni byli do startu w systemie SupeRally z doliczoną karą za każdy nieprzejechany odcinek specjalny.

Pomimo kłopotów technicznych cieszy mnie, że dojechaliśmy do mety i w pierwszym rajdzie zyskaliśmy cenne punkty. Jazda Fordem Fiesta S2000 jest dużą przyjemnością i z każdym kilometrem czuję się w nim coraz lepiej. Wygrane w Meksyku oesy dały mi bardzo cenne doświadczenie i z optymizmem patrzę na start w kolejnym rajdzie powiedział Michał.

Zawodnicy w ciągu trzech dni rajdu Corona Rally Mexico przejechali 21 odcinków specjalnych o łącznej długości 347,55 km. Odcinki rozgrywane były w charakterystycznym dla tej części Meksyku wysokogórskim plenerze.
Kolejnym rajdem, w którym w Mistrzostwach Świata wystartuje załoga, , będzie Rajd Jordanii rozgrywany w pierwszy weekend kwietnia.

 

 

Dynamic World Rally Team

 

Michał Kościuszko - Rajdowy Wicemistrz Świata w klasyfikacji JWRC w sezonie 2009. Jest pierwszym i jedynym jak dotąd polskim kierowcą rajdowym, który odniósł zwycięstwo w Mistrzostwach Świata. Reprezentując barwy fabrycznego zespołu Suzuki Sport Europe, w którym wraz z Maćkiem Szczepaniakiem startował samochodem Suzuki SWIFT Super 1600 triumfował w klasyfikacji JWRC podczas Rajdu Sardynii 2008 oraz stanął na najwyższym stopniu podium w sezonie 2009 w Rajdzie Argentyny i Rajdzie Portugalii. Jest także dwukrotnym mistrzem Polski w klasie A6 i F2.

Maciek Szczepaniak w motosporcie pojawił się w 1995 roku. Pilotując najlepszych polskich kierowców trzykrotnie zdobył Mistrzostwo Polski w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski: w 2004, 2005 i 2006 roku. Maciek jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich pilotów rajdowych i najbardziej doświadczonym Polakiem na trasach Mistrzostw Świata.

Szczepan Mroczek

 

Galeria najdroższego - model One-77 - ZOBACZ TUTAJ

Kuzaj zwycięża w hołdzie Kuligowi i Bublewiczowi - WIDEO

Samochody: Aston Martin - ogłoszenia

 

 

Więcej o: