Polska drogówka rośnie w siłę

Już niedługo na polskie drogi wyjedzie kilkaset nowych policyjnych maszyn. Wszystko to w ramach podpisanego kilka dni temu projektu o doposażenie polskiej policji przez Unię Europejską

Polska otrzyma między innymi: 18 specjalistycznych furgonów przeznaczonych do działań profilaktyczno-edukacyjnych, 64 specjalistycznych furgonów typu APRD (Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego) i aż 368 ciężkich motocykli w wersji przeznaczonej dla policjantów ruchu drogowego. Jednak dla dużej części kierowców, o wiele istotniejszy jest zapewne fakt, że szeregi drogówki zasili także 120 samochodów wyposażonych w wideorejestratory. Z informacji prasowej dotyczącej wynika, że mają to być radiowozy oznakowane.

Na stronach Komendy Głównej Policji możemy przeczytać, że:

Głównym celem projektu (doposażenia Policji - przyp. red.) jest poprawa bezpieczeństwa kierujących i pieszych, między innymi poprzez: zmniejszenie liczby śmiertelnych ofiar wypadków drogowych, ograniczanie liczby wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, ujawnianie nietrzeźwych kierowców i walka z "piractwem drogowym"

Rozbudowa parku maszyn jest również istotna w obliczu zbliżającego się Euro 2012. Ma ona pomóc zapewnić właściwą koordynację ruchu drogowego w skali kraju oraz ułatwić współpracę z policjantami z innych krajów.

Zakup sprzętu wartego ponad 70 mln złotych zostanie w 85% sfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Bartosz Sińczuk
Źródło: KGP

ZOBACZ TAKŻE:

Policja chowa się w śmietniku dla tysięcy złotych - ZOBACZ TUTAJ

Nowy bat na kierowców
 


Samochody: Opel Vectra - ogłoszenia

Więcej o: