Ubezpieczenie to obowiązek

Jeździsz quadem tylko po swoim podwórku? Pamiętaj, że i tak musisz mieć wykupione OC. Ono chroni ewentualnych poszkodowanych

Jeśli swoim pojazdem - motocyklem lub quadem - nie zamierzasz poruszać się po drogach publicznych, nie musisz go rejestrować. Ale ubezpieczenie OC jest zawsze obowiązkowe. Wielu właścicieli o tym nie pamięta - a warto.

Ubezpieczenie OC nie chroni bowiem sprawcy wypadku, lecz jego ofiary. Osoba, która kupi sobie quada do jeżdżenia po własnym terenie może musi go ubezpieczyć. Nie jest tajemnicą, że firmy ubezpieczeniowe nie mają ochoty zawierać polis na nie zarejestrowane pojazdy. Mają jednak taki obowiązek. Unikają tego stawiając zaporowe stawki ubezpieczeń pojazdów nie zarejestrowanych.

Wniosek? Kupując quada, lepiej go zarejestrować a następnie ubezpieczyć. To najpewniejsze wyjście w razie jakiegokolwiek wypadku.

Konrad Bagiński

Volkswagen Eos - Nie tylko dla mięśniaków - ZOBACZ TUTAJ

Opel Corsa Black&White - test - WIDEO

Więcej o:
Komentarze (4)
Ubezpieczenie to obowiązek
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: psik

  Oceniono 1 raz 1

  ubezpieczenie to obowiązek? a myślałem, że przyjemność ;p ważne, żeby ktoś po mnie przyjechał i mi naprawił motocykl, jak już nie ma pomysłu, co zrobić w połowie trasy..

 • Gość: maczo

  Oceniono 1 raz 1

  OC mam, quada też,ale planuję się przerzucić na motocykl. Wiecie , gdzie teraz można dostać jakieś tanie ubezpieczenie Assistance, etc. na używany sprzęt? Mój motor jest z 2011 (październik).

 • margo1985

  0

  Quady to bajer ;) Jak byłam mała to myślałam, że to samochody z wesołego miasteczka :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX