Zawodne, niezawodne wg ADAC

mjl
19.04.2009 15:35
A A A
Audi A2

Audi A2 (fot. Audi)

ADAC opublikowało ranking awaryjności samochodów. Czołowe miejsca zajmują auta niemieckie, ale nie jest to regułą

Ranking ADAC jest najbardziej odpowiadający pojęciu niezawodności w pojęciu przeciętnego kierowcy. Zliczane są awarie, jakie nastąpiły w czasie jazdy, czyli to czego kierowcy nie znoszą najbardziej. Nie ma przecież nic gorszego, niż awaria unieruchamiająca nasz samochód, która dodatkowo lubi się zdarzyć w nocy, pośrodku nieuczęszczanej gminnej drogi przebiegającej przez las.

Ranking podzielony jest na klasy, przez co łatwiej jest znaleźć interesujący nas samochód. Wśród najpopularniejszych w naszym kraju samochodów miejskich pierwsze trzy miejsca zajmują odpowiednio Audi A2, Toyota Aygo i Fiat Panda. Na ostatnim miejscu znalazł się Ford Ka pierwszej generacji. W klasie kompaktów pierwsze trzy miejsca zajmują Audi A3, Mercedes klasy B i Mercedes klasy A. Ostatnie miejsce przypadło Peugeotowi 307.

W klasie średniej znów dominacja aut niemieckich. Dotyczy to także zamykającego listę Forda Mondeo. Pierwsza trójka to: Mercedes klasy C, Audi A4 i BMW Serii 3. W klasie wyższej-średniej jest podobnie, ale w innej kolejności. Na podium znalazły się Audi A6, BMW Serii 5 i Mercedes klasy E.

Jak widać na pierwszych miejscach dominują samochody niemieckie, oddając je tylko raz Citroenowi Xsara Picasso/C4 Picasso w kategorii minivanów. Za nim znalazły się Volkswagen Touran i Opel Meriva. Stawkę zamyka samochód roku 2007 Ford S-Max.

Ranking ADAC edycja 2008 powstał na podstawie zgłoszeń kierowanych przez właścicieli aut, które uległy awarii na trasie (uwzględniono około 2,5 mln przypadków z ubiegłego roku). Są to samochody w wieku od jednego do sześciu lat, które były produkowane w gruntownie niezmienionej formie przez okres co najmniej trzech lat, a liczba rejestracji to przynajmniej 10 tys. egzemplarzy rocznie.

Marcin Lewandowski, Samar

W pogoni za oryginałem - ZOBACZ TUTAJ

Scion zupełnie jak Toyota, ale inaczej - WIDEO

Samochody: Audi A2 - ogłoszenia

Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Opony w samochodzie:

 • 53%

  zmieniam zawczasu, żeby nie stać w kolejkach (3450)

 • 28%

  zmieniam na ostatnią chwilę (1862)

 • 10%

  nie zmieniam - jeżdżę na oponach całosezonowych (659)

 •   9%

  nie zmieniam - cały rok jeżdżę na letnich/zimowych (579)

Liczba oddanych głosów: 6550

true; (d.head || d.body || d.firstChild).appendChild(e); })(); } catch(e) {}