Zawodne, niezawodne wg ADAC

Audi A2

Audi A2 (fot. Audi)

ADAC opublikowało ranking awaryjności samochodów. Czołowe miejsca zajmują auta niemieckie, ale nie jest to regułą

Ranking ADAC jest najbardziej odpowiadający pojęciu niezawodności w pojęciu przeciętnego kierowcy. Zliczane są awarie, jakie nastąpiły w czasie jazdy, czyli to czego kierowcy nie znoszą najbardziej. Nie ma przecież nic gorszego, niż awaria unieruchamiająca nasz samochód, która dodatkowo lubi się zdarzyć w nocy, pośrodku nieuczęszczanej gminnej drogi przebiegającej przez las.

Ranking podzielony jest na klasy, przez co łatwiej jest znaleźć interesujący nas samochód. Wśród najpopularniejszych w naszym kraju samochodów miejskich pierwsze trzy miejsca zajmują odpowiednio Audi A2, Toyota Aygo i Fiat Panda. Na ostatnim miejscu znalazł się Ford Ka pierwszej generacji. W klasie kompaktów pierwsze trzy miejsca zajmują Audi A3, Mercedes klasy B i Mercedes klasy A. Ostatnie miejsce przypadło Peugeotowi 307.

W klasie średniej znów dominacja aut niemieckich. Dotyczy to także zamykającego listę Forda Mondeo. Pierwsza trójka to: Mercedes klasy C, Audi A4 i BMW Serii 3. W klasie wyższej-średniej jest podobnie, ale w innej kolejności. Na podium znalazły się Audi A6, BMW Serii 5 i Mercedes klasy E.

Jak widać na pierwszych miejscach dominują samochody niemieckie, oddając je tylko raz Citroenowi Xsara Picasso/C4 Picasso w kategorii minivanów. Za nim znalazły się Volkswagen Touran i Opel Meriva. Stawkę zamyka samochód roku 2007 Ford S-Max.

Ranking ADAC edycja 2008 powstał na podstawie zgłoszeń kierowanych przez właścicieli aut, które uległy awarii na trasie (uwzględniono około 2,5 mln przypadków z ubiegłego roku). Są to samochody w wieku od jednego do sześciu lat, które były produkowane w gruntownie niezmienionej formie przez okres co najmniej trzech lat, a liczba rejestracji to przynajmniej 10 tys. egzemplarzy rocznie.

Marcin Lewandowski, Samar

W pogoni za oryginałem - ZOBACZ TUTAJ

Scion zupełnie jak Toyota, ale inaczej - WIDEO

Samochody: Audi A2 - ogłoszenia

Skomentuj:
Zawodne, niezawodne wg ADAC
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX