Ufamy Niemcom, Włochom i Japończykom

Alfa Romeo, Audi, BMW, Honda i Toyota to marki, które wzbudzają wasze największe zaufanie. Najgorzej wypadła m.in. Corvetta i Smart. Po środku stawki znalazły się Ford, Chrysler, Mazda i Opel

W naszym sondażu uwzględniliśmy wszystkich oficjalnie reprezentowanych producentów aut. Do czołówki nie przebił się Mercedes ani Volvo (po 4 proc. głosów). Volkswagenowi z wynikiem 5 proc. też do najlepszych trochę brakuje. Najbardziej zaskakują jednak słabe wyniki marek Francuskich. Z tej grupy najlepiej oceniliście Citroena (4 proc.). Dostał tyle samo głosów co Chrysler. Gorzej wypadł Renault (2 proc.) oraz Peugeot i Dacia, na które swój głos oddało zaledwie 1 proc. uczestników sondażu. To identyczny wynik co Cadillaca, Kii, Łady, Nissana i Seata.

Sporym zaskoczeniem jest słaby wynik Skody. Na najlepiej sprzedającej się marce w Polsce, jak wynika z naszego sondażu, polega zaledwie 2 proc. respondentów. Tyle samo ufa nadal dość egzotycznej marce w Polsce - Cateham.

A propos marek sportowych. Czyżby te w Polsce nie cieszyły się zaufaniem? Ferrari, Maserati, wspomniana wcześniej Corvette zdobyły po 0 proc. A Porsche? Zaledwie 1 proc.

Wyniki:

Alfa Romeo, Audi, Bmw, Honda, Toyota - 6 proc.

Volkswagen - 5 proc.

Aston Martin, Chevrolet, Citroen, Mercedes, Volvo - 4 proc.

Ford, Chrysler, Mazda, Opel - 3 proc.

Bentlay, Abarth, Caterham, Renault, Skoda, Subaru - 2 proc.

Cadillac, Dacia, Kia, Łada, Lexus, Mitsubishi, Nissan, Peugeot, Porsche, Saab, Seat, Suzuki, Tata - 1 proc.

Corvette, Dodge, Ferrari, Infiniti, Jaguar, Jeep, Lancia, Land Rover, Maserati, Maybach, Mini, Smart, Ssangyong - 0 proc.

Juliusz Szalek

ZOBACZ TAKŻE:

Jakim markom i stacjom benzynowym ufamy?

Największe motoryzacyjne porażki

Samochody - ogłoszenia

Więcej o: