Jaguar E-Type w rozmiarze XXL

28-metrowa, futurystyczna rzeźba, inspirowana liniami Jaguara E-Type, stanęła przed Goodwood House jako jedna z atrakcji podczas tamtejszego festiwalu prędkości. To hołd dla modelu, który obchodzi w tym roku okrągłe, 50. urodziny

Jaguar E-Type ma swoje miejsce w Muzeum Sztuki Współczesnej w Nowym Jorku, nic więc dziwnego, że stał się inspiracją dla stworzenia dzieła sztuki. Jego subtelne wypukłości i zmysłowy kształt zostały wiernie oddane przez brytyjskiego artystę Gerrego Judaha, który pracował nad projektem od stycznia 2011 roku.

E-type słynie ze swojego kształtu, dlatego chciałem wyrazić jego czystą formę, bez żadnych upiększeń. Każdy rozpoznaje ten model, jego sylwetka mówi sama za siebie - powiedział Garry Judah.

Wyjątkowe dzieło powstało ze stalowych rur o grubości 12 mm, wykorzystywanych do budowy gazociągów. Do budowy rzeźby zużyto ponad pół kilometra materiału, przekazanego przez koncern Tata Steel. Metalowy Jaguar E-Type waży 150 ton, dlatego do jego postawienia zaangażowano firmę specjalizującą się w budowie mostów.


Jaguar E-Type kończy w tym roku 50 lat. Poznaj historię jednego z najpiękniejszych aut świata.

To nie jedyny akcent Jaguara na tegorocznym festiwalu prędkości w Goodwood. Uczestnicy imprezy mają okazję zobaczyć na żywo połączenie przeszłości z teraźniejszością. Na wyścigu zagoszczą także historyczne auta: słynny C i D-Type, sportowy XK120 oraz współczesne XF, XJ i XK. Dołączy do nich także koncepcyjny Jaguar C-X75.

msob, źródło: Jaguar

ZOBACZ TAKŻE:

Jaguar zbuduje sportowego sedana

Jaguar XJ 5.0 V8 Portfolio - TEST

Jaguar XKR - ogłoszenia

Więcej o: