Verva Street Racing. To już jutro!

Najszybsze, najdroższe i najpiękniejsze sportowe samochody i motocykle. W leniwych procesjach, szalonych pościgach i gęstych kłębach oponowego dymu. Do tego gwiazdy motorsportu i znane twarze show biznesu. Wszystko to i znacznie więcej już jutro w samym sercu Warszawy

Zobacz: Tak było w zeszłym roku

Pokazy freestylowej jazdy FMX, parada samochodów luksusowych i pojedynek dakarowych bestii, a dla miłośników motoryzacji sprzed lat - historyczne samochody wyścigowe Porsche i legendarne bolidy Lotusa. Amerykańską motoryzację reprezentować będą kultowe muscle cary, dragstery o mocy przekraczającej 1000 koni mechanicznych i maszyny startujące w serii Nascar. Na ulicach Warszawy będą się ścigać nawet ciężarówki.

W wyścigu Formuły 3, w której Kuba Giermaziak na co dzień reprezentuje biało-czerwone barwy, polskie gwiazdy showbiznesu, w tym finaliści You Can Dance oraz X-Factor przeprowadzą prawdziwe pit stopy bolidów, czyli ekspresową wymianę kół. Pojawi się również reprezentacja niemieckiej DTM, czyli najbardziej zaawansowanej serii wyścigowej samochodów turystycznych w Europie.

Spektakularność imprezy zagwarantują również światowej klasy nazwiska. W wyścigu historycznych sportowych Porsche zobaczymy wokalistę zespołu Jamiroquai Jay Kay'a, czy najsłynniejszego Stiga prosto z Top Gear - Bena Collinsa. Zaprezentują się czołowi kierowcy Rajdu Dakar - jeżdżący samochodami Krzysztof Hołowczyc, Stéphane Peterhansel, motocykliści Marek Dąbrowski, Kuba Przygoński oraz wielcy zwycięzcy Rajdu Dakar Marc Coma, Cyril Despres, Helder Rodrigues i Ruben Faria.

Oprócz weteranów pustyni do Warszawy przyjedzie Chris Pfeiffer, mistrz świata stuntu na motocyklu oraz Jörg Müller - utytułowany w serii wyścigowej WTTC i kierowca testowy F1. Spotkać będzie można również Cliva Chapmana, syn legendarnego Colina Chapmana, genialnego inżyniera i twórcy Lotusa, byłego kierowcę F1, który reprezentował w latach 60-tych team Lotusa i zasiądzie za sterami takiego wyścigowego bolidu.

Wstęp na VERVA Street Racing jest wolny. Bilety obowiązują tylko na Pit Party, czyli wejście do parku maszyn przed rozpoczęciem wyścigów. Zobaczcie też szczegółowy program imprezy.

Źródło: Verva Street Racing
oprac. bs

ZOBACZ TAKŻE:

Nascar na ulicach Warszawy

Jay Kay będzie się ścigał w Warszawie

Porsche - ogłoszenia

Więcej o: