Nawigacja Skody przemówi po polsku

Sezon urlopowy za pasem. Nawigacja satelitarna we wszystkich modelach Skody dostępna jest teraz również po polsku. Które marki nie oferują jeszcze fabrycznych systemów multimedialnych w naszym ojczystym języku?

Skoda Superb 3.6 - test wideo

Fabryczny układ nawigacji z 5-calowym kolorowym ekranem dotykowym pozwala także zawiadywać funkcjami radia i odtwarzacza płyt CD/mp3. Od czerwca we wszystkich modelach Skody może być on obsługiwany w języku polskim.

Tańsza nawigacja Amundsen+ pomaga wyeliminować drogi płatne, a także pozwala na import własnych celów podróży - w formacie vCard z karty SD. Pamięć wewnętrzna Flash ma pojemność 6 GB, z zainstalowaną mapą Europy Zachodniej lub Wschodniej. Trasa wyświetlana jest w 3D (widok z lotu ptaka) lub 2D (w kierunku jazdy lub w kierunku północnym). Opcjonalnie można domówić przygotowanie pod telefon GSM z funkcją Bluetooth.

Zaawansowana nawigacja Columbus (dostępna dla Superba, Octavii i Yeti) zaopatrzona jest w twardy dysk o pojemności 30 GB (10 GB na mapy). Napęd DVD, oprócz płyt DVD z mapami, odczytuje także audio CD, CD-ROM, a także nagrania w formacie mp3 lub WMA, DVD-Audio lub DVD-video. Na 6,5-calowym wyświetlaczu dotykowym można więc oglądać telewizję. Obraz wyświetlany jest w formacie 4:3 lub 16:9, a dźwięk przekazują głośniki samochodowe.

Skoda to kolejna po BMW i Volkswagenie marka, która zdecydowała się przetłumaczyć interfejs fabrycznego systemu multimedialnego na język polski. W dalszym ciągu nie oferują go m.in. systemy montowane w Jeepie i Chryslerze, Nissanie oraz Mitsubishi.

msob, źródło: Skoda

ZOBACZ TAKŻE:

Elektryczna Škoda Octavia

20 lat Skody i Volkswagena

Skoda Octavia - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.