Adam Małysz w Rajdzie Dakar

Adam Małysz - najwybitniejszy polski skoczek narciarski, który w marcu skończył karierę - wystartuje w przyszłorocznym Rajdzie Dakar
Uwielbiają Go miliony Polaków. Wszyscy myśleli, że Go znają. Ale dopiero teraz wszyscy poznają Go naprawdę - pod takim hasłem reklamowana jest czwartkowa konferencja na torze wyścigów konnych Służewiec, podczas dziennikarze poznają nowego zawodnika RMF Caroline Team, czyli "Secret Man", którym będzie Małysz.
Rajd Dakar w 2012 roku odbędzie się w dniach 1-15 stycznia, a jego trasa o długości ponad 9 tys. kilometrów wiedzie przez Argentynę, Chile i Peru.

Samochody są jego pasją i wielkim hobby. Opowiadał, że kiedy wybierał szkołę zawodową, koniecznie chciał iść do samochodówki, ale w Wiśle i okolicach razem z ojcem nie mogli znaleźć warsztatu, który zagwarantowałby przyszłemu narciarskiemu mistrzowi praktyki. Wolne miejsce miał tylko znajomy dekarz - w ten sposób Małysz nauczył się kłaść i reperować dachy.

Nigdy jednak nie musiał w ten sposób zarabiać na chleb, choć przez ostatnich 17 lat na świat patrzył najczęściej z góry. Jednak nie z perspektywy dachu, ale szczytu skoczni, gdzie czuł się wyśmienicie. I zdobył niemal wszystko, co w skokach narciarskich możliwe. Nigdy jednak nie zapomniał o samochodach, o których może rozmawiać godzinami. W domu w Wiśle ma terenówkę, którą jeździ, a ściślej mówiąc, szaleje po górach dla - jak tłumaczy - rozładowania stresu.


Po skończeniu fantastycznej kariery skoczka przesiada się za kierownicę. Obowiązujące przez lata panowania Małysza na skoczniach świata hasło: "Leć, Adam, leć", zmienia się na: "Jedź, Adam, jedź".

Przygotowania do przyszłorocznego Rajdu Dakar już się rozpoczęły. Przed startem w tym najtrudniejszym wyścigu świata, Adam Małysz weźmie udział jeszcze w kilku innych rajdach. W czerwcu br. zadebiutuje w prologu Rajdu Drezno-Wrocław, w lipcu będzie się ścigał w rajdzie Baja Espa?a w Hiszpanii, z kolei w sierpniu wystartuje w rajdzie Hungarian Baja na Węgrzech, a w październiku wystartuje w dwóch rajdach w Afryce: Pharaons Rally w Egipcie oraz RMF Morocco Challenge w Maroku.

Źródło: Sport.pl

VERVA Street Racing wraca do Warszawy!

Mini WRC - legenda wraca do rajdów

Autotrader.pl - bezpłatne ogłoszenia motoryzacyjne

Więcej o: