Puchar Youngtimer Party 2011

Klasyczne auta, profesjonalny tor, zapach spalin i zacięta rywalizacja - oto najkrótsza charakterystyka Pucharu Youngtimer Party 2011. 100 samochodów, wyprodukowanych głównie w latach 70. i 80., weźmie udział w każdej z trzech rund imprezy. Pierwsza z nich już 30 kwietnia na Torze Poznań

Koło Youngtimer Automobilklubu Wielkopolskiego po raz kolejny organizuje zmagania dla kierowców klasyków. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się też rajd turystyczny, zorganizowany specjalnie z myślą o tych posiadaczach starszych aut, którzy od rywalizacji na torze wolą poznawanie nowych miejsc czy rozwiązywanie nietypowych zadań.

Co czeka nas na Torze Poznań już 30 kwietnia i 1 maja? Kilka różnych klasyfikacji, dziesiątki samochodów, setki koni mechanicznych i morze adrenaliny. Będzie to również świetna okazja do obejrzenia na żywo samochodów niespotykanych już dziś na drogach. Swoją obecność zapowiadają zarówno właściciele pojazdów zachowanych w stanie oryginalnym, jak i tych przystosowanych do sportowej jazdy. Podczas Youngrimer Party 2011 nie zabraknie ani poczciwego Fiata 125p, ani wyczynowej Alfy Romeo GTV6.

Informacje na temat imprezy znajdują się na stronie www.youngtimerparty.pl. Pierwsza runda zmagań odbędzie się już 30 kwietnia i 1 maja 2011, a kolejne planowane są na lipiec i wrzesień. Najświeższe informacje oraz relacje z każdej rundy pojawią się także pod adresem www.klasyczny.com.

Organizatorzy zapraszają 30 kwietnia i 1 maja na Tor Poznań każdego pasjonata klasycznych aut. Chcesz dowiedzieć się, jakie inne imprezy motoryzacyjne odbędą się w Polsce w najbliższym czasie? Zajrzyj do naszego kalendarza.

Marcin Sobolewski, źródło: YTP

50 lat Volvo P1800

Polski Fiat - historia prawdziwa

Autotrader.pl - bezpłatne ogłoszenia motoryzacyjne

Więcej o: