Zwrot prawa jazdy za 4 tys. zł

Policja zatrzymała mieszkankę Dąbrowy Górniczej, która powołując się na wpływy w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach, obiecała młodemu człowiekowi zwrot prawa jazdy, które zostało mu odebrane za jazdę pod wpływem alkoholu. Chciała za to 4 tys. zł

37-letnią oszustkę zatrzymali funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych, przy współpracy z Prokuraturą Rejonową w Dąbrowie Górniczej - podał we wtorek zespół prasowy śląskiej policji. Śledczy nie wykluczają, że kobieta oszukała lub próbowała oszukać w podobny sposób także inne osoby.

Policjanci zdobyli informację, że do mieszkańca powiatu dąbrowskiego, któremu w marcu zatrzymano prawo jazdy za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, zgłosiła się pewna kobieta, oferująca pomoc.

Zaproponowała mu, że za kwotę 4 tys. zł załatwi zwrot zatrzymanego dokumentu. By stać się bardziej wiarygodną w oczach mężczyzny, twierdziła, że jest zatrudniona na stanowisku kierowniczym w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach - powiedział PAP rzecznik śląskiej policji, podinsp. Andrzej Gąska

Młody człowiek przystał na propozycję kobiety. Umówili się, że połowę należnej kwoty przekaże jej w umówionym terminie, a drugą kilka dni później. Kobieta zatrzymana została przez policjantów na gorącym uczynku, kiedy przyjmowała pieniądze.

Gąska zaznaczył, że oszustka nigdy nie miała nic wspólnego z policją. O tym, że młody człowiek stracił prawo jazdy, dowiedziała się podczas rozmowy w gronie znajomych.

mjl, źródło: PAP


Jak blondynka (nie) uciekła policji


Policja
podgląda nas za pomocą kamer

Więcej o: