Hertz wypożyczy elektryczne Renault

Jesteście ciekawi jak jeździ się autem elektrycznym? Już niedługo, za sprawą umowy pomiędzy Renault i firmą Hertz będziecie mogli to sprawdzić

Firma Hertz będzie jedną z pierwszych oferujących najem krótkoterminowy, w której wypożyczyć będzie można Renault ładowane z gniazdka. Firmy podpisały list intencyjny w celu poszerzenia oferty wynajmu krótkoterminowego tej firmy oraz klubu carsharingu "Connect by Hertz" o nową gamę samochodów w całej Europie.

W ciągu dwóch następnych lat Hertz przewiduje poszerzenie swojej europejskiej floty o 500 samochodów z rodziny Renault Z.E. Ta współpraca będzie się odbywać w ramach europejskiej części światowego programu Hertz dotyczącego samochodów elektrycznych, Hertz Global Electric Vehicle, którego realizację rozpoczęto w grudniu 2010 r. Program ma na celu stworzenie dużej gamy samochodów elektrycznych o zerowej emisji spalin produkowanych na skalę masową.

Hertz zobowiązał się do wprowadzenia w życie programu Hertz Global Electric Vehicle na całym świecie. Współpraca z Renault będzie stanowić niezbędny element wdrażania programu w Europie. Renault stworzyło całą gamę samochodów elektrycznych, których konstrukcja, stylistyka i elastyczność użytkowania są zgodne z zasadą zerowej emisji spalin. Cieszy nas bardzo, że od początku 2012 roku będziemy mogli oferować klientom Hertz i członkom klubu Connect by Hertz możliwość korzystania z tych samochodów - mówi Mark Frissora, prezes i dyrektor generalny Hertz Corporation

Klienci, w zależności od potrzeb będą mogli wypożyczyć rodzinnego Fluence Z.E., pakownego Kangoo Z.E., filigranowego Twizy albo ZOE - samochód w 100% elektryczny, o przestronności porównywalnej z autami z segmentu B.

bs, Źródło: Renault

ZOBACZ TAKŻE:

Nissan Leaf | Pierwsza jazda

Salon Genewa 2011 | Volkswagen Bulli

Renault - ogłoszenia

Więcej o: