Straż zadzwoni, zanim odholuje?

Rewolucja w parkowaniu? Straż ma dzwonić do kierowcy zanim zabierze samochód. Przynajmniej w Warszawie

Daniel Łaga (PO) zdobył mandat radnego po raz pierwszy. - Kampania od drzwi do drzwi ma swoje zalety - opowiada. - Można się dowiedzieć, co mieszkańców boli.

Radnym wstrząsnęła historia lekarki, której w połowie listopada odholowano auto z ul. Okólnik. - Samochód postawiłam tydzień wcześniej na miejscu parkingowym poza obrębem ulicy, przy parkomacie, na który mam wykupiony abonament - opisuje pani doktor. - W tym czasie nie było żadnej informacji o planowanym zakazie parkowania. Przez tydzień nie korzystałam z samochodu, miałam trzy całodobowe dyżury lekarskie w szpitalu.

- Na stacji benzynowej czy w sklepie ktoś powiedział, że straż odholowywała auta z okolicy - opowiada przyjaciel pani doktor. - Okazało się, że po samochód trzeba jechać na Siekierki. Koszt holowania i parkowania to 420 zł. Czy kierowca ma obowiązek codziennie odwiedzać swój samochód i oglądać, czy aby nie pojawił się tam nowy znak? A co w sytuacji, gdy ktoś chce wyjechać na wakacje?

Radny Łaga przeprowadził śledztwo. "W listopadzie i grudniu doszło do trzech przypadków okresowej zmiany organizacji ruchu w Śródmieściu. Dotyczyło to m.in. ulic: Okólnik, Wiejska i Belwederska. Było to związane z bezpieczeństwem przedstawicieli Zgromadzenia Parlamentarnego NATO [odbyło się w listopadzie] oraz prezydenta Federacji Rosyjskiej Dmitrjia Miedwiediewa. Niestety, w każdym z opisywanych przypadków zabrakło informacji o czasie, obszarze oraz powodzie wprowadzanych zmian. Okoliczni mieszkańcy zostali pozbawieni informacji, dlaczego służby państwowe i komunalne burzą rutynę codzienności" - pisze do burmistrza Śródmieścia.

Dlatego domaga się uzgodnienia zasad wymiany informacji z Kancelarią Sejmu. Chce też zmian w procedurach obowiązujących straż miejską, a dotyczących zmian w organizacji ruchu w Śródmieściu.

Cały artykuł Małgorzaty Zubik znajdziecie na stołecznych stronach Gazety.pl - tutaj.

bs, Źródło: Gazeta.pl


ZOBACZ TAKŻE:

Wielki Brat pilnuje!

Samochodem na narty - wszystko, co warto wiedzieć przed wyjazdem

Suzuki - ogłoszenia

Więcej o: