TOP 25 - Gry samochodowe

Przypominamy 25 najbardziej kultowych gier samochodowych

Street Rod

OutRunTest Drive

GTA

Stunts

NFS

Lotus 3

Micro Machines

Sega Rally

Daytona

Carmageddon

TOCA

Network Q RAC Rally Championship

Grand Prix CircuitDestruction DerbyChicago 90

Indianapolis 500Pole PositionMidtown Madness

Gran Turismo

Driver

Colin McRae RallyBurnout

18 Wheels

Mercedes-Benz Truck Racing

Więcej o:
Komentarze (8)
TOP 25 - Gry samochodowe
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Necro

  Oceniono 11 razy 7

  Out Run- nigdy nie udało mi się uruchomić tego na Spectrumie, ale zawsze mnie zastanawiało, po co na wyścigu siedzi tam ta blondyna?

  Streed Rod- dzięki tej grze nauczyłem się bardzo dużo z obsługi komputera. Chęć jej uruchomienia mocno motywowała mnie do poznawania tajników dosa i norton commandera. Niestety w nią nie pograłem- zwieszała kompa.

  Stunts- w tą grę można było już pograć i poznać ciekawe modele samochodów. Przy dłuższej trasie nasz przeciwnik zawsze rozbijał się na samym początku, żeby nie przeciążać komputera symulacją jego jazdy. Chyba, że jechało się cały czas za nim i go pilnowało- wtedy dojeżdżał do mety. Czasem też udało się rozbić samochód o asfalt, albo o pętlę jadąc po niej prosto, czemu towarzyszył piękny dźwięk z pc speakera i rozbita szyba.

  GTA- to chyba pierwsza gra, w której rozbicie samochodu nie kończyło jazdy. Enter i przesiadka do nowego :D Każda następna wersja lepsza od poprzedniej. Najlepsze moim zdaniem jest Vice City z gigantycznym błędem. Gra na wyspach, czasem się pływa łódkami a bohater nie umie pływać! Poza tym genialne odwołania do filmów gangsterskich i kapitalne osadzenie w klimacie Miami Vice.

  Lotus- gierka, w której nie trzeba było używać hamulców. Po 99 okrążeniach mój środkowy palec nie chciał się już zginać i pozostał na jakiś czas w pozycji fakju.

  Indianapolis 500- pierwsza gra mieszcząca się na jednej dyskietce, w której trzeba było hamować. Ale straszne nudy- jazda cały czas dookoła. Ktoś to kiedyś przeszedł? Ja zawsze zawracałem i jechałem pod prąd.

  Collin McRae- kapitalne rajdy, a rozgrywka w sieci to było mistrzostwo. Dużo modeli samochodów, ciekawe trasy i dość łatwe ale jednak wymagające prowadzenie.

  Pole position- kto nie umiał zmieniać kół, ten przegrywał. Jazda nie miała znaczenia.

  A po Destruction Derby powstało jeszcze Nascar i tego tutaj brakuje.

 • Gość: kirpek.

  Oceniono 4 razy 4

  mnie dziwi co innego, WSZYSTKO JEST NA JEDNEJ STRONIE!!! czyli jednak da się wrzucić kilka screenów żeby nie trzeba było klikać dalej?

 • pakacuda

  Oceniono 1 raz 1

  Stunts było super, do tego miało coś, czego brakuje współczesnym samochodówkom - projektowanie tras.

 • Gość: 555

  Oceniono 5 razy 1

  Co to w ogóle ma być? Wstukałem do googla hasło gry samochodowe, zapisałem losowe screeny na dysku i puściłem to jako artykuł?

 • Gość: popisz sie

  0

  a gdzie gtr, ferrari challenge, gdzie race gdzie richard burns rally do tej pory najleprzy symulator?

 • Gość: misiekrds

  0

  Nie dziwi mnie, że nie ma Forzy bo to Xbox-shit ale ja się pytam dlaczego w tym zestawieniu nie ma kultowego Jaguara z amigi

 • Gość: slabo

  Oceniono 3 razy -3

  poza gran turismo same arcade..a gdzie forza ? gdzie rfactor? gdzie live for speed ? trochę więcej symulatorów..

 • Gość: Alexy

  Oceniono 4 razy -4

  a forza motorsport gdzie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX