Ruszyła akcja "Weekend bez ofiar"

Czy to możliwe? Jak wynika z policyjnych statystyk, kilka takich weekendów w Polsce się zdarzyło. Ten może być kolejny. Wystarczy w dniach 6-8 sierpnia wysłać SMS na numer 70567. Wpisując odpowiedni kod kierowca otrzyma informacje o sytuacji na drogach krajowych w wybranym województwie

Do tej pory kierowca w trasie mógł czerpać bieżącą informację o sytuacji na drogach tylko za pomocą traffików. Po raz pierwszy w Polsce uruchomiono akcję, w której kontakt z kierowcą odbywać się będzie za pośrednictwem telefonu komórkowego.

W ten sposób dostarczane będą informacje m.in. o utrudnieniach na drogach, wytyczonych objazdach, alternatywnych trasach dojazdowych czy ostrzeżenia pogodowe. Każdy, kto zechce otrzymywać takie wiadomości w dniach 6-8 sierpnia 2010 r. powinien wysłać SMS pod numer 70567 wpisując w jego treść kody województw, przez które zamierza w te dni podróżować (kody publikujemy poniżej; są one także dostępne TUTAJ.

W jednej wiadomości wpisać można maksymalnie trzy kody, oddzielając każdy z nich kropką, np. DS.OP.SL - dolnośląskie, opolskie, śląskie. SMS wysłany pod numer 70567 kosztuje 50 gr + VAT, a regulamin akcji dostępny jest na stronie www.weekendbezofiar.pl. Jeszcze nie wiemy jak sprawny jest system i czy informacje będą wystarczająco szybkie, by pomóc uniknąć zagrożeń i korków, ale pomysł wydaje się ciekawy.

Kody województw:
DS - dolnośląskie
KP - kujawsko-pomorskie
LB - lubelskie
LS - lubuskie
LD - łódzkie
MP - małopolskie
MZ - mazowieckie
OP - opolskie
PK - podkarpackie
PL - podlaskie
PM - pomorskie
SL - śląskie
SK - świętokrzyskie
WM - warmińsko-mazurskie
WP - wielkopolskie
ZP - zachodniopomorskie

 

Szczepan Mroczek

Kierowco, sprawdź promile - ZOBACZ TUTAJ

Świadomi i nieświadomi kierowcy - ZOBACZ TUTAJ

 

Samochody: Ford Focus - ogłoszenia

 

Więcej o: