Wstrzymana licytacja BMW Kurskiego

Czarne BMW X5 eurodeputowanego PiS nie zostało w środę zlicytowane. Jacek Kurski złożył skargę na zbyt niską, jego zdaniem, wycenę auta

Samochód miał pójść pod młotek po tym, jak Jacek Kurski nie wykonał wyroków sądu po przegraniu dwóch procesów z Agorą, wydawcą "Gazety Wyborczej". Ponieważ Kurski nie zamieścił przeprosin, zrobił to wydawca "Gazety", po czym zażądał zapłaty za wydrukowane ogłoszenie. Do licytacji miało dojść w środę w Gdańsku.

Cena wywoławcza BMW wynosiła 71 250 zł. Sprzedaż auta wstrzymał Kurski, składając do sądu skargę na czynności komornika. Uważa, że BMW zostało wycenione zdecydowanie za nisko. Kolejny termin licytacji powinien zostać wyznaczony w ciągu dwóch tygodni. Wcześniej wartość auta ponownie będzie musiał oszacować biegły.

Przypomnijmy, że czarne BMW X5 wyprodukowano we wrześniu 2006 roku, a zatem tuż przed zakończeniem produkcji pierwszej generacji modelu (E53). Pod maską pracuje 3-litrowy turbodiesel R6, połączony z 6-biegowym automatem. Za podobny egzemplarz trzeba zapłacić na rynku wtórnym od 100 do nawet 130 tys. zł.

Marcin Sobolewski, źródło: Gazeta Wyborcza

Milion razy BMW X5 - historia i galeria zdjęć - WIĘCEJ

"Trójka" po zmianach - Genewa 2010 - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: BMW 6 - ogłoszenia

Więcej o: